Sobota, 16 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

„Znikła bez śladu”

Zeszłotygodniowe spotkanie autorskie z Joanną Bator cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród sosnowiczan. Przybyli goście z ledwością zmieścili się czytelni Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu.

fot. Natalia Ziaja

fot. Natalia Ziaja

W rozmowie z Martą Fox pisarka opowiadała o swojej nowej książce Wyspa łza, którą sama woli określać raczej jako esej intymny niż powieść. Słowa „znikła bez śladu” od pewnego czasu prześladowały Joannę Bator, nic więc dziwnego, że stały się inspiracją ostatniej publikacji. Jej bohaterka, Anna Karr, alter ego autorki, „mroczna bliźniaczka”, wyrusza na Sri Lankę śladem zaginionej w 1989 roku Sandry Valentine. To osobista wyprawa w poszukiwaniu samej siebie i poznania własnych granic. Chociaż we wszystkich książkach Joanny Bator można znaleźć elementy z jej życia, to właśnie ta najnowsza jest zdecydowanie najbardziej osobistą z dotychczasowych publikacji. Ilustrowana jest zdjęciami samej pisarki z jej podróży na Sri Lankę.

Marta Fox - fot. Natalia Ziaja

Marta Fox – fot. Natalia Ziaja

Miłośników twórczości Joanny Bator z pewnością ucieszy fakt, że właśnie trwają przygotowania do ekranizacji powieści Ciemno, prawie noc. Wraz z Borysem Lankoszem, reżyserem m.in. Rewersu, pisarka szukała miejsc, o których pisała w książce. Chociaż w większości były one wymyślone, wszystkie udało się odnaleźć w Wałbrzychu. Co najciekawsze, nawet osoby, który napotykali, przypominały bohaterów powieści.

Autorka planuje już kolejną powieść – „Rok królika”, której główną bohaterką ponownie będzie Anna Karr. Również i w tej książce pojawi się motyw Sandry Valentine. Prawdopodobnie będzie można przeczytać ją już pod koniec tego roku.


fot. Natalia Ziaja
Akceptuję
x