• :
  • :
Search

Zagłębie Sosnowiec lepsze w starciu ze Zniczem Pruszków

Koszykarze sosnowieckiego Zagłębia, po zeszłotygodniowej porażce w Krośnie, tym razem odnieśli zwycięstwo we własnej hali nad zespołem Znicza Pruszków 71:60.

Do składu gospodarzy, który był mocno przetrzebiony w ostatnim czasie kontuzjami, wrócili Kamil Wójciak i Grzegorz Mordzak. Natomiast z powodu urazu doznanego na treningu w spotkaniu nie mógł wystąpić Marcin Kosiński.

Mecz w wykonaniu obu drużyn przypominał sinusoidę. Lepiej spotkanie rozpoczęli sosnowiczanie, uzyskali oni kilkupunktową przewagę, systematycznie ją powiększając. Swoje zrywy w meczu miał także rywal z Pruszkowa. Pod koniec drugiej kwarty udało im się zniwelować stratę punktową do zaledwie trzech oczek, ale na przerwę Zagłębie schodziło z ośmiopunktową przewagą. W kolejnej fazie meczu gospodarze zanotowali przestój w grze, co skrzętnie wykorzystali goście zmniejszając niekorzystny wynik. Końcówka spotkania to nerwowa i nieskuteczna gra zawodników Zagłębia, którzy na moment stracili nawet prowadzenie, ale dzięki temu, że zachowali zimną krew, udało im się wygrać to emocjonujące starcie.

Zagłębie Sosnowiec – Znicz Basket Pruszków 71:60 (24:14, 14:16, 13:18, 20:12)

Zagłębie: Piechowicz 23 (3×3 pkt, 10 zb), Bogdanowicz 18 (4×3 pkt), Mordzak 13, Nowerski 6, Gospodarek 5, Osiakowski 0, Wójciak 0.

Znicz Basket: Linowski 18, Kowalewski 11 (3×3 pkt), Janiak 11, Tokarski 9, Kaczmarzyk 7, Put 4.