Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Wbiegnij w wiosnę po węgiersku

Większość z nas poproszona o wymienienie miast partnerskich Sosnowca zapewne miałaby duży problem. Na pewno po 20 marca każdy będzie znał przynajmniej jedno – Komarom. Tego dnia przy ul. Kresowej odbędzie się Miejski Bieg Uliczny upamiętniający 10. rocznicę podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Sosnowcem a węgierskim Komarom.

Komárom

Komárom

W ramach Miejskiego Biegu Ulicznego „Wbiegnij w wiosnę po węgiersku” planowane są dwa biegi:
Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca i Burmistrza Komarom na dystansie 2 km od lat 16. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego.
Bieg konkursowy dzieci odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:
3 – 5 lat, dystans 100 m
6 – 8 lat, dystans 200 m.
Uczestnicy tego biegu również muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową wsparcie@um.sosnowiec.pl do 19.03.2015. Należy w nim podać następujące dane:
Imię i nazwisko
Miejscowość zamieszkania
Rok urodzenia
Kategoria Biegu

Jedynie w przypadku, gdy zgłoszenia poprzez e-mail nie osiągną limitu uczestników, będzie możliwa osobista rejestracja w Biurze Zawodów 20 marca w godz. 15.30 – 16.30.

W biegu głównym przewidziano nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech kobiet i pierwszych trzech mężczyzn, którzy ukończą bieg. Natomiast każdy uczestnik biegu konkursowego dzieci otrzyma upominek.

To jeszcze nie wszystko, co przygotowano na ten dzień. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pierwszym wiosennym treningu dla biegaczy i skorzystać z porad profesjonalistów. Aby nie opaść z sił, będzie można posilić się potrawami kuchni polskiej i węgierskiej. Nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci, takich jak malowanie twarzy, darmowa wata cukrowa, pokaz baniek mydlanych, animacja „Poszukiwacze zagubionych Kurtoszy” oraz zabawa z policyjnym Sznupkiem. Ponadto sosnowieccy policjanci zaprezentują dzieciom, jak pobiera się odciski palców, a uczniowie II LO im. Emilii Plater przeprowadzą pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Harmonogram imprezy:
15.30 – 16.30 Zgłoszenia i weryfikacja uczestników w Biurze Zawodów (stanowisko Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP), ul. Kresowa obok „siłowni pod chmurką”)
16.15 Rozgrzewka dla dzieci
16.30 – 16.55 Bieg dla dzieci w kategorii wiekowej 3 – 5 lat
16.55 – 17.20 Bieg dla dzieci w kategorii wiekowej 6 – 8 lat
17.00 Rozgrzewka dla dorosłych
17.15 – 17.30 Bieg dla dorosłych
17.45 – Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x