Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Wbiegli w wiosnę po węgiersku

20 marca na Stawikach odbył się Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca i Burmistrza Komarom. Bieg był częścią obchodów 10. rocznicy podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Sosnowcem a węgierskim Komarom.

fot. Piotr

fot. Piotr

W ramach Miejskiego Biegu Ulicznego „Wbiegnij w wiosnę po węgiersku” odbyły się dwa biegi: Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca i Burmistrza Komarom na dystansie 2 km od lat 16 oraz Bieg konkursowy dzieci w kategoriach wiekowych: 3 – 5 lat (dystans 100 m) oraz 6 – 8 lat (dystans 200 m).

Amatorzy biegania mogli wziąć udział również w wiosennym treningu i skorzystać z porad profesjonalistów. Zarówno biegacze, jak i pozostali zgromadzeni mieli okazję spróbować przysmaków kuchni polskiej oraz węgierskiej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji w postaci malowania twarzy, darmowej waty cukrowej, pokazu baniek mydlanych, animacji „Poszukiwacze zagubionych Kurtoszy”, a także zabawy z policyjnym Sznupkiem. Sosnowieccy policjanci zaprezentowali dzieciom, jak pobiera się odciski palców, a uczniowie II LO im. Emilii Plater przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy.

fot. Piotr

fot. Piotr


fot. Piotr

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x