Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Warsztaty fotograficzne – woodburytypia

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na warsztaty fotograficzne poświęcone technice woodburytypii, które odbędą się 18 kwietnia o godzinie 10.00.

Twórcą tej XIX-wiecznej techniki fotograficznej jest Walter Woodbury. Był to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach. Jako konstruktor i wynalazca opatentował ponad 30 wynalazków. Sama technika woodburytypii stosowana była do reprodukcji zdjęć w książkach jeszcze do roku 1908. Jest to technika bardzo plastyczna dająca ciekawe wręcz malarskie efekty. Woodburytypia daje dużo możliwości korygowania obrazu według swojego uznania. Za pomocą pędzelka usuwamy nadmiar farby, przez co sami decydujemy o końcowym efekcie naszej fotografii. Do realizacji zdjęć w tej technice nie potrzeba wielu nakładów finansowych. Wystarczy poświęcić trochę czasu i mieć odrobinę cierpliwości.

Zainteresowani proszeni są o przesłanie 5 fotografii w formacie jpg. Na warsztatach będą wykonywane 3 odbitki w tej technice.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł za osobę.

Warsztaty poprowadzą Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa.

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też przed dokonaniem wpłaty należy skontaktować się telefonicznie z organizatorami w celu potwierdzenia wolnych miejsc pod numerem 513 439 466 – Joanna Widurska.

Wpłaty należy dokonać na konto Miejskiego Domu Kultury.
Tytuł: „warsztaty fotograficzne”:
Miejski Dom Kultury „Kazimierz”
ul. Główna 19
41-215 Sosnowiec
Nr konta bankowego:
Bank: ING Bank Śląski
Konto: 11 1050 1360 1000 0023 1060 4869
Akceptuję
x