Wtorek, 12 listopada 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Wawel z Narutowicza

Od środy ruszyła wymiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Narutowicza, Wawel i Klimontowskiej. To kolejna faza prac remontowych na tym skrzyżowaniu.

Nowa sygnalizacja świetlna, wyposażona w system detekcji z sześcioma kamerami, powstanie w ciągu najbliższych trzech tygodni. Na skrzyżowaniu przebudowany został przejazd tramwajowy, zaplanowane są także inne prace. Przebudowany zostanie pas do lewoskrętu z ulicy Narutowicza w ulicę Klimontowską oraz wydłużony pas do skrętu w prawo – z ulicy Wawel w Narutowicza. Plan zakłada również poszerzenie wyjazdu z ul. Klimontowskiej. Wszelkie prace mają zakończyć się w lipcu, a wartość inwestycji szacowana jest na 3,6 mln zł.

W związku z prowadzonymi robotami na wskazanym obszarze zarządzono objazdy. Chcąc przejechać z ul. Wawel w ul. Klimontowską należy skorzystać z lewego pasa, ponieważ środkowy na czas remontu będzie wyłączony. Skręt z ul. Narutowicza w ul. Klimontowską zostanie na czas przebudowy torowiska wyłączony, a objazd poprowadzony będzie przez rondo Ludwik.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x