Sobota, 16 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Sportowe wyczyny

Wspinaczka sportowa to pasja. Warto posiadać pasję w życiu. To ona daje nam zadowolenie i motywuje do dalszego działania nawet w chwilach zwątpienia. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, jaką posiadanie pasji ma siłę.

Jest to jeden ze sportów, który można uprawiać „w pobliżu” domu i nie tylko. Wymaga ona szacunku, trzeba powoli zdobywać odpowiednie poziomy, celebrować chwilę „tam na szczycie”, a potem ostrożnie schodzić.

„….Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę”.

W Katowicach w dniach 5 – 9 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej pod patronatem miesięcznika „Poznaj Świat”. Na czele promocji tego zdarzenia pojawią się nazwiska czołowych wspinaczy, takich jak chociażby Adam Pustelnik.

Zawody tego rodzaju odbywają się głównie na sztucznych ścianach wspinaczkowych.

Są dwa rodzaje takich zawodów.

Jeżeli chodzi o stopień trudności, na pierwszym miejscu jest wysokość. Mierzona jest ona za pomocą kolejno ponumerowanych chwytów. Każdy zawodnik ma przydzielony limit czasu. Wynik liczony jest wysokością, do jakiej dotarł bez opadnięcia w ramach przydzielonego mu czasu.
Jeżeli chodzi o zawody na czas, to liczy się tutaj czas pokonania wysokości bez opadnięcia (dodatkowo zawodnicy startują w parach na identycznie przygotowanych dla siebie równoległych ścieżkach).

Źródło: climbing2015.pl
Akceptuję
x