Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Sosnowiec, Warszawa – futbol to wspólna jest sprawa, czyli turniej piłki nożnej dla najmłodszych

Projekt „Sosnowiec, Warszawa futbol to wspólna sprawa” jest wspólną inicjatywą stowarzyszenia Razem Dla, osiedlowego klubu sportowego BDK Zagórze działającego przy ZSO 14. BDK oraz Radnego Miasta Sosnowiec Kamila Wnuka. Najważniejszą częścią inicjatywy będzie turniej piłki nożnej halowej dla rocznika 2004 i młodszych, który odbędzie się 21 stycznia tj. w sobotę w godzinach 8-16 na hali sportowej ZSO nr 14 przy ulicy Kisielewskiego.

W ramach współpracy organizowane są turnieje sportowe, w których uczestniczą „dzikie” drużyny z Sosnowca oraz takżę mniejsze kluby dzielnicowe, np. Górnik Sosnowiec, Piłkarz Sosnowiec, Zew Kazimierz czy AKS Niwka.
Od trzech lat trwa współpraca ze Stowarzyszeniem Stołecznych Animatorów Środowiskowych z Warszawy, którzy przez sport pomagają dzieciom z najbiedniejszych rodzin w Warszawie. Współpraca zaczęła się dzięki muzykowi Sebastianowi Stecykowi.

Drużyna BDK Zagórze dwukrotnie brała udział w turniejach w Warszawie – w poprzednim roku udało się nawet zająć drugie miejsce w mocno obsadzonym w stolicy turnieju. W tym roku to goście z Warszawy zawitają do Sosnowca. Dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji, m.in. atrakcje na Górce Środulskiej.

Najważniejszą częścią imprezy będzie turniej piłki nożnej halowej dla rocznika 2004 i młodszych, który odbędzie się 21 stycznia (sobota) w godzinach 8:00-16:00 na hali sportowej ZSO nr 14 przy ulicy Kisielewskiego. Oprócz gości z Warszawy wystąpią także drużyny z Domów Dziecka, Klubów Osiedlowych i drużyn dzielnicowych. Dla zwycięzców przewidziano puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, a dla wszystkich drobny upominek i poczęstunek.

Partnerami projektu są: Miasto Sosnowiec, ZSO nr 14, MPGO, Zagłębie Sosnowiec, Decathlon, Piekarnia Cukiernia Maciuś, Lasercup oraz Restauracja Trattoria.

Organizatorzy jeszcze do piątku przyjmują zgłoszenia, szczegóły pod numerem telefonu 531 500 940.
Akceptuję
x