W ostatnich dniach sosnowieccy mundurowi dokonali zatrzymania 26-letniego mężczyzny, podejrzanego o włamanie do sklepu spożywczego przy ulicy Prusa. Z ustaleń wynika, że sprawca był powiązany z co najmniej kilkoma podobnymi przestępstwami, co pozwoliło policji na sformułowanie pięciu zarzutów. W wyniku swoich działań, mężczyzna ukradł łącznie około 6000 złotych. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.
Funkcjonariusze, prowadząc działania operacyjne, zatrzymali 26-latka, który przyznał się do kradzieży z kasy fiskalnej. Do zdarzenia, które miało miejsce dwa dni przed jego aresztowaniem, doszło w jednym z lokalnych sklepów spożywczych. Łupem sprawcy padła kwota 1500 złotych, jednak śledczy zdołali ustalić, że mężczyzna działał w szerszej skali, kradnąc z innych punktów handlowych.
Według informacji przekazanych przez policję, sprawca działał w sposób szczególny, wykorzystując momenty, gdy pracownicy sklepów byli nieobecni. W ten sposób zdobywał dostęp do kas fiskalnych, skąd zabierał gotówkę pozostawioną w kasetkach. Po zebranych dowodach, sosnowiecki sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące, co stanowi konsekwencję poważnych zarzutów, w tym ryzyka otrzymania kary do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.
Źródło: Policja Sosnowiec
Oceń: Sosnowiecki kryminalny aresztowany za serię kradzieży z włamaniem
Zobacz Także