Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

„Róża 2015” czyli roztańczona sobota w Sosnowcu

7 marca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2015”. W turnieju wzięły udział 82 zespoły. Grupy taneczne mierzyły się ze sobą w 4 kategoriach wiekowych: do lat 9, od 10 do 13, od 14 do 16 i grupa wiekowa 17+. Tancerze i tancerki prezentowali różne style tańca, był więc taniec ludowy, taniec towarzyski i tańce współczesne.

fot. Katarzyna

fot. Katarzyna

Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zespoły przyjechały z kilku województw, z 29 miast w Polsce. Nasz region reprezentowały grupy z Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i oczywiście Sosnowca. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński. Organizatorami imprezy byli MDK „Kazimierz” oraz Klub UKS Orlęta Sosnowiec.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Szyszka (dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego), Agnieszka Grzywa (m.in. Wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 – Niemcy. Uczestniczka Mistrzostw Świata ICU – Orlando Floryda USA – oraz IASF – Floryda USA. Obecnie instruktorka tańca dzieci i młodzieży) oraz Witalij Jakimowicz (baletmistrz, absolwent kijowskiej szkoły baletowej, pedagog, choreograf, trener klasy Polish Level I Cheerleaders, sędzia cheerleaders).

fot. Katarzyna

fot. Katarzyna

Po zaprezentowaniu się wszystkich ekip z każdej z grup wiekowych, sędziowie udawali się na obrady w celu wyłonienia zwycięzców i przyznania poszczególnych nagród i wyróżnień. Najciekawsza sytuacja miała miejsce w grupie 14-16 lat, gdzie o 1. miejscu zadecydowała dogrywka. W tej kategorii przyznano także wyróżnienie specjalne.

Po obradach jury, trenerzy (instruktorzy) wraz z przedstawicielami grup tanecznych byli zapraszani na scenę, gdzie wręczano nagrody. Rezultaty poszczególnych grup wiekowych przedstawiają się następująco:

Grupa do lat 9
I miejsce Mini Promyczki Ruda Śląska
II miejsce Zespół Tańca Nowoczesnego Paradox Mini Pyskowice
III miejsce Szok dzieci mini Jastrzębie-Zdrój

Sosnowiecka grupa Gimone mini mini została nagrodzona Wyróżnienie I stopnia.

Grupa 10-13 lat
I miejsce Szok fresh Jastrzębie-Zdrój
II miejsce Zespół taneczny Uśmiech kadetki Tworków
III miejsce Formacja tańca jazzowego Flexi Bielsko-Biała

W tej kategorii, 4 drużyny z Zagłębia zostały nagrodzone Wyróżnieniami III stopnia: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Dąbrowa” (Dąbrowa Górnicza), BADOO (Sosnowiec)
Gimone mini (Sosnowiec), Zespół Misz-Masz grupa C (Czeladź).

Grupa 14-16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Wyróżnienie specjalne
I miejsce (zdecydowała dogrywka) Szok juniorzy Jastrzębie-Zdrój
II miejsce (zdecydowała dogrywka) Total Monkey Squad Piekary Śląskie
III miejsce Formacja tańca jazzowego J-J Bielsko Biała

W tym przedziale wiekowym Gimone (Sosnowiec) otrzymało Wyróżnienie II stopnia, natomiast Zespół Tańca Ludowego „Niwka” (Sosnowiec) Wyróżnienie III stopnia.

Grupa 17+
I miejsce Teatr Tańca Pasja Bielsko-Biała
II miejsce Elektra Ruda Śląska
III miejsce Formacja Taneczna „Efekt” Oświęcim

W najstarszej grupie wiekowej Wyróżnienia III stopnia otrzymali Passionis (Sosnowiec) oraz Zespół Misz-Masz grupa A (Czeladź)

fot. Katarzyna

fot. Katarzyna

Turniej zakończył Dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” pan Rafał Rybak. Podziękował zgromadzonym, pogratulował wygranym oraz zaprosił na następną edycję festiwalu.
Akceptuję
x