Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Postaw na Lewka. Biegnąc i maszerując – pomagasz!

Paweł Lewek jest już po kilku reamputacjach kończyn. Niestety, z powodu choroby, która rozwija się bardzo szybko, czekają go kolejne. W nieszczęściu Pawła na jego drodze szczęśliwie stanął Mateusz Banaś, który wraz z grupą MK team, fundacją „Cała naprzód” oraz przyjaciółmi organizuje piknik charytatywny, by pomóc w rehabilitacji i leczeniu Pawła. Każdy może dołączyć do pomocy i „postawić na Lewka”.

Kim jest Paweł?

Paweł urodził się 17 czerwca 1978 r. Mieszka w Katowicach. Od urodzenia zmaga się z chorobą Buergera, która polega na obumieraniu naczyń włosowatych, powodując martwicę tkanek. Choroba, mimo stosowania wielokrotnego leczenia szpitalnego, pozbawiła go dwóch nóg na wysokości uda oraz trzech palców u dłoni. Niestety choroba Pawła ciągle postępuje.
Jako ojciec samotnie wychowywanego 12-latka Paweł daje przykład prawdziwego męstwa. Ale też potrzebuje naszej pomocy. Radzi sobie z bólem, z codziennym funkcjonowaniem, jednak jego sytuacja finansowa, ze względu na comiesięczne leczenie, które kosztuje go przeszło 2 000 zł, jest katastrofalna.
postawnalewka2

Cała naprzód!

Misją fundacji „Cała naprzód” jest niesienie wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Głównie poprzez przygotowywanie i realizację charytatywnych imprez kulturalnych oraz sportowych, z których dochód przeznaczany jest na pomoc potrzebującym – na prowadzenie terapii czy zakup sprzętu medycznego. W swoich działaniach „Cała Naprzód” kieruje się zasadą poszanowania godności, praw i wolności człowieka, zasadami pomocniczości, niezależności, przyjaźni oraz ideą dobra wspólnego.

Cała Naprzód, MK team i przyjaciele pomagają. Pomóż i Ty!

Jesteśmy żonami, mężami, dziewczynami i chłopakami, jesteśmy pracownikami i studentami, ale przede wszystkim jesteśmy ludźmi z pasją. Od kilku lat intensywnie bierzemy udział w sportowym życiu Katowic biegając, jeżdżąc na rowerze, rolkach, pomagając w organizacji imprez sportowych. Tym razem angażujemy się w coś znacznie ważniejszego, gdzie naszym priorytetem nie jest dobra zabawa, chociaż to też element tego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim finansowe wsparcie poprzez organizację biegu charytatywnego dla naszego kolegi – Pawła Lewka.
Paweł miał pecha już w momencie narodzin. Nieuleczalna choroba była zakodowana w genach. Postępując nieustannie odciska coraz większe piętno na życiu niezwykłego człowieka, jakim jest Paweł. Niezwykłego, nie z powodu choroby, ale dlatego, że mając za sobą kilkanaście amputacji i w perspektywie kolejne, jest to człowiek o niezłomnej woli życia. Godnego życia, które pozwoli mu samodzielnie funkcjonować jeszcze przez długi czas.
postawnalewka3

Głęboko wierzymy, że nasze starania przyniosą namacalne efekty. Liczymy na Państwa pomoc poprzez chęć sportowej rywalizacji.

Obierzcie kurs na Dolinę 3 Stawów. Postawcie na Pawła i Maćka. Do biegu, gotowi… Cała Naprzód!

Piknik odbywać się będzie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Szczegóły pikniku charytatywnego „Postaw na Lewak” na:
Facebooku
Stronie internetowej
Akceptuję
x