Wtorek, 19 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Pół miliarda do rozdania! 145 mln dla Sosnowca!

145 milionów złotych trafi do Sosnowca na projekty w ramach konkursów dotyczących niskoemisyjnego transportu miejskiego i efektywnego oświetlenia w subregionie centralnym i północnym. Jest to wielki sukces biorąc pod uwagę, że projekty ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zostały ocenione bardzo wysoko – zdobyły pierwsze oraz trzecie miejsce

a9792108f0

Pierwsze miejsce zajął projekt modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej na terenie Sosnowca oraz budowa i rozbudowa małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych. Natomiast na trzecim miejscu znalazł się zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

Pierwszy projekt dotyczy przebudowy ulicy 3 Maja na odcinku 4 kilometrów i wydzielenia bus pasów na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego w centrum Sosnowca aż do wiaduktu w ciągu ulic Prusa oraz Blachnickiego na Środuli. W projekcie zapisano powstanie również 8 małych węzłów przesiadkowych pozwalających na zmianę środków komunikacji z indywidualnej na transport publiczny oraz rower.

Natomiast w ramach trzeciego projektu przewidziano zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego przez PKM Sosnowiec.
Akceptuję
x