Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Podaruj bliskim prezent – zadbaj o zdrowie! Bezpłatne badania

W najbliższą sobotę rozpocznie się cykl wiosennych spotkań ze zdrowiem Fundacji „Unia Bracka”.
23 kwietnia odbędzie się pierwsza wiosenna akcja medyczna w Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu, podczas której będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Podaruj Bliskim prezent, zadbaj o zdrowie

Sobotnie spotkanie będzie doskonałą okazją do tego, by sprawdzić swój stan zdrowia. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zespół medyczny Fundacji będzie wykonywał badania USG tarczycy oraz badania EKG, którego wynik będzie można na miejscu skonsultować z lekarzem. Przy stanowisku z badaniami USG będzie można również zapisać dziecko na USG jamy brzusznej (wykonywane w dniach 26-27 kwietnia w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów). Osoby borykające się z bólami mięśni i stawów będą mogły uzyskać poradę fizjoterapeuty, ale przede wszystkim przekonać się o skuteczności jednej z metod łagodzenia bólu jaką jest kinesiotaping (plastrowanie).

Dla wszystkich uczestników akcji dostępne będą porady dietetyczne z pomiarami tkanki tłuszczowej oraz badania spirometryczne pozwalające na ocenę funkcji płuc. Nie zabraknie także podstawowych badań profilaktycznych takich jak pomiar ciśnienia i poziomu glukozy we krwi.

Bezpłatne badania pod hasłem „Podaruj Bliskim prezent, zadbaj o zdrowie!” będą przeprowadzone przez zespół medyczny Fundacji „Unia Bracka” i odbędą się w sobotę 23 kwietnia 2016r. w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec przy ul. Zuzanny 20 w godzinach 10:00 – 17:00. Udział w badaniach jest bezpłatny. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy – liczy się kolejność zgłoszeń. Akcja jest częścią programu badań profilaktycznych realizowanych przez Fundację na Górnym Śląsku.

Podaruj Bliskim prezent, zadbaj o zdrowie
Akceptuję
x