• :
  • :
Search

Płomień Sosnowiec kończy rundę zasadniczą porażką

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej sosnowieccy siatkarze przegrali przed własną publicznością z MCKiS Jaworzno 2:3.

Obie drużyny podeszły do tego spotkania bardzo zmotywowane. Przy wygranych za trzy punkty i korzystnych wynikach w pozostałych spotkaniach zarówno jedna, jak i druga strona mogły liczyć na lepsze rozstawienie w kolejnej fazie.

Kibicom zgromadzonym w hali mecz mógł się podobać. Zespoły zaprezentowały wiele emocjonujących, długich wymian. Błędy spowodowane w początkowej fazie pierwszego seta, głównie w zagrywce, doprowadziły do tego, że gospodarze musieli gonić wynik. Ta sztuka im się udała, bo tego seta wygrali. Kolejne dwie partie już tak dobrze nie wyglądały. Miejscowi po wyrównanej walce musieli uznać wyższość gości, przegrywając oba sety. Czwarta odsłona to najlepsza gra Płomienia w meczu, od samego początku narzucili przeciwnikowi swoje warunki, pewnie doprowadzając do wyrównania. W tie – breaku sosnowiczanom nie udało się podtrzymać dobrej dyspozycji i to drużyna z Jaworzna mogła cieszyć się z końcowego zwycięstwa 3:2.

W drużynie sobotniego rywala Płomienia występuje na co dzień dwóch byłych zawodników sosnowieckiej ekipy – Bartłomiej Soroka i Mariusz Syguła. Wczoraj zaprezentował się tylko ten pierwszy, drugi pauzował w wyniku kontuzji.

MCKiS Jaworzno mimo, że w tabeli do dorobku punktowego dołożyli tylko dwa oczka to i tak zrealizowali cel w postaci awansu na trzecie miejsce. Płomień Sosnowiec natomiast musi czekać na decyzję związku. W wyniku pozasportowych wydarzeń z wcześniejszych rozgrywek wycofała się drużyna Karpat Krosno. Niepewna jest także sytuacja Kłosu Olkusz. Niewykluczone, że walka o utrzymanie nie będzie konieczna, a dla miejscowych był to ostatni mecz w tym sezonie.

Płomień Sosnowiec – MCKiS Jaworzno 2:3 (23,-22,-21,19,-11)

Płomień: Kiwior, Urbanowicz, Schmidt, Biernacki, Janko, Chrzanowski, Kocyłowski (l) oraz Siewiore, Pachołek, Grzegolec, Górczyński (l)