• :
  • :
Search

Piłkarskie Zagłębie wraca do gry

14 długich zimowych tygodni czekali kibice Zagłębia na wznowienie rozgrywek 2. ligi. Po długim rozbracie z ligą sosnowiczanie rozegrają w sobotę mecz w Brzesku z tamtejszym Okocimskim.

Zagłębie w okresie przerwy zimowej nie próżnowało. Podczas przygotowań sosnowiczanie rozegrali 13 gier kontrolnych, z których siedem wygrali, cztery zremisowali oraz dwa razy przegrali. Zagłębie trenowało nie tylko na swoich obiektach, ale także piłkarze oraz sztab wybrali się na kilkudniowy obóz przygotowawczy do Wałbrzycha.

Podczas okienka transferowego dokonano drobnych korekt w kadrze. Do Sosnowca przybyli głównie doświadczeni gracze, tacy jak Arkadiusz Koprucki (Stomil Olsztyn), Grzegorz Fonfara (ROW Rybnik) oraz Szymon Gąsiński (ŁKS Łódź). Dla tego ostatniego będzie to powrót do Sosnowca po kilku latach. Wyczyny tego bramkarza, nie tylko czysto sportowe, głęboko zapadły w pamięć sympatyków naszego klubu.

Do Sosnowca przybył również młodzieżowiec – Sławomir Musiolik (Forteca Świerklany), z którym to włodarze klubu wiążą długoletnie nadzieje. W odwrotnym kierunku udali się Miłosz Kozak (powrót z wypożyczenia), Piotr Giel (MKS Kluczbork), Radosław Kursa (Lublinianka Lublin).

Zagłębie przezimowało na 7. miejscu. Aktualnie do lidera zawodnicy z naszego miasta tracą 7 oczek, natomiast do miejsca dającego bezpośredni awans strata wynosi sześć punktów. O jeden mniej punkt Zagłębiacy tracą do czwartego miejsca – czyli miejsca, które daje prawo do gry w barażach.

Co ciekawe, Zagłębie od 5 lat nie wygrało pierwszego meczu w rundzie wiosennej. Rywal naszych piłkarzy w najbliższym spotkaniu nie jest wymagający, więc miejmy nadzieję, że zła passa zostanie przerwana.

Pierwszy mecz po przerwie rozegrany zostanie w Brzesku o godzinie 13:00. Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy pod tym LINKIEM.