Sobota, 23 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Peter J. Birch zagra w Sosnowcu

Młody songwriter wydał nową płytę „Yearn” (nakładem Antena Krzyku/Borówka Music), na której gra zupełnie inaczej niż dotychczas. Artysta rusza też w trasę koncertową po Polsce i Europie!

To jedna z najpiękniejszych płyt wydanych w 2014 roku – głosi portal Tomasz Lisa „Na Temat Pl”.

Album wychwala też „Gazeta Wyborcza” kończą recenzję słowami zachwytu: – … to tak fajna płyta.

– Po muzyce Petera J. Bircha możemy spodziewać się wszystkiego, co najlepsze – pisze portal „We Are From Poland”.

– Peter J. Birch idealnie wpisuje się w amerykańską stylistykę. Brzmi bardzo świadomie i dojrzale. Płyta „Yearn” natomiast jest kolejnym dowodem na to, że w Polsce nie brakuje utalentowanych muzyków światowej klasy. Muzyka nie powinna mieć żadnych granic, a jeśli takowe istnieją, to „Yearn” z pewnością je przekracza – czytamy w portalu „Tak Dużo Genialnej Muzyki”.

Podobnych recenzji jest o wiele więcej! Album „Yearn” Petera został Płytą Tygodnia w radiowej Trójce i „Albumem Tygodnia” w „Programie Alternatywnym” w tej stacji!

Peter J Birch - fot. Ala Protasewicz

Peter J Birch – fot. Ala Protasewicz

Kim jest Peter J. Birch?
Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Dania, Belgia, Serbia, Austria, Rumunia, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji, Sounds Of Bronkow w Dreźnie czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 300 koncertów, a ma raptem 23 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. W 2013 roku wydał album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Nowy album Petera „Yearn” (Antena Krzyku/Borówka Music) trafił do sklepów 8 września!

Peter J Birch - fot. Ala Protasewicz

Peter J Birch – fot. Ala Protasewicz

„Yearn” Petera J. Bircha niesie ze sobą dawkę eksperymentów. Począwszy od wyraźnego pojawienia się gitary elektrycznej, przez mglistą elektronikę i mrok towarzyszący części utworów, po melancholijne, zarówno długie, jak i wpadające w ucho kompozycje. Cztery z dziesięciu utworów Peter nagrał na tzw. setkę, czyli na żywo w studio, stosując zasadę maksymalnie dwóch podejść, żeby jak najbardziej oddać naturalność dźwięków, co jest charakterystyczną częścią koncertów artysty. Na „Yearn” odnajdziemy zarówno bogate, jak i minimalistyczne aranżacje. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa „When The Sun’s Risin’ Over The Town” większość materiału artysta nagrał samodzielnie, pod czujnym okiem producenta Przemka „Perły” Wejmanna. Całość dopełnia głos Piotra, który eksperymentuje barwą, od niskich i głębokich wokali, po śpiewane falsetem chórki. Album ten zdecydowanie różni się od debiutanckiego longplay’a „When The Sun’s Risin’ Over The Town”, na którym przeważały folkowe i alt-country’owe brzmienia.

15.01 – Poznań – Ptapty  (ul. 27 Grudnia 8/10) – g. 20
16.01 – Szczecin – Akustyczeń – Teatr Kana, (ul. Św. Piotra i Pawła 4/5) – g. 19
31.01 – Sosnowiec – 2doors (ul. Małachowskiego 24) – g. 20
07.02 – Zduny – Kaflarnia Zduny – Galeria „Pokutua” (ul. Łacnowa37) – g. 20
12.02 – Warszawa – BalBar (ul. Ząbkowska 9) – g. 21
13.02 – Rock Radio – Ranne Kakao
14.02 – Szamotuły – kino Halszka (ul. Dworcowa 7) – g. 19
15.02 – Legnica – Galeria Piastów (ul. Najświętszej Marii Panny 9 ) – g. 16 + Lemon
19.03 – Oborniki Śląskie – Salonik 4 Muz (ul. Piłsudskiego 13) – g. 18.30
20.03 – Zielona Góra – 4 Róże  (Stary Rynek 17) – g. 20 + Bullfinch
06.03 – Lwów (Ukraina) – Subkultura Club – g. 20
07.03 – Ivano-Frankivsk (Ukraina)
08.03 – Kalush (Ukraina)

Strony internetowe Petera J. Bircha:
www.facebook.com/peterjbirch oraz www.peterjohnbirch.com

Kontakt: Mini Agencja Koncertowa Borówka: borowka.music@gazeta.pl, www.borowkamusic.pl
Akceptuję
x