Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Nowy rok – nowe możliwości. Sosnowiec w 2017

Już za kilka godzin przywitamy Nowy Rok pod Urzędem Miasta i złożymy sobie wzajemnie życzenia oraz napijemy się szampana w gronie bliskich. Z nowym rokiem nadchodzą nowe możliwości i noworoczne postanowienia. Redakcja Sosnowiczanie.NET przygotowała dla Sosnowiczan krótkie zestawienie wydarzeń, które czekają nas w przyszłym roku.

kuwait-252613_1280

Zestawienie zaczniemy od wydarzeń kulturalnych. Na pewno wiele razy odwiedzimy Salę Widowiskowo-Koncertową MUZA na ul. Warszawskiej na koncertach znanych zespołów, np. 28 stycznia w sosnowieckiej MUZIE zagra zespół Happysad. Natomiast już 13 stycznia odbędzie się karnawałowa Noc Disco Polo w sosnowieckiej hali MOSiR. Dobrym punktem do wieczornych odpoczynków i weekendowych wydarzeń na sosnowieckiej kulturalnej mapie jest Kluboksięgarnia Kawiarnia na ul. Małachowskiego. Aby być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w Sosnowcu należy śledzić sosnowiecki profil Centrum Informacji Miejskiej na Facebooku.

Sosnowiec na pewno będzie się rozwijał. W przyszłym roku doczekamy się realizacji kolejnych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na grudniowej sesji Rady Miejskiej uchwalono budżet miasta na przyszły rok – dochody wyniosą ponad 833 mln zł, natomiast prognozowane wydatki blisko 902 mln zł, co oznacza, że deficyt wyniesie 61 mln zł. Na tej samej sesji Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, przedstawił program „Sosnowiec 20.20”, który zawiera kompleksowy zbiór inwestycji na najbliższe lata. Ciekawą pozycją jest nowy program „Lokal na Biznes”, który obok Lokalu na Kulturę, pozwoli na zagospodarowanie pustych lokali w Sosnowcu. Tym razem program skupi się na biurach na wynajem dla młodych przedsiębiorców. Jednak jest to perspektywa długoletnia, a w założeniu plany mają zostać zrealizowane do 2020 roku.

W Sosnowcu zostanie zrealizowane wiele inwestycji lokalnych we wszystkich dzielnicach. Dobrym przykładem jest dzielnica Środula.

Środulę w 2017 roku czeka wiele inwestycji. Najpóźniej do końca maja dokończona zostanie przeciągająca się inwestycja kanalizacyjna, która doskwiera mieszkańcom, ale mam nadzieję,
że mieszkańcy będą zadowoleni z wykonanych odtworzeń jezdni, zwłaszcza na ulicy Bohaterów Getta.
– powiedział radny Paweł Wojtusiak.

Na pewno w przyszłym roku będzie więcej miejsc pracy w Sosnowcu. Według stanu na 30 listopada tego roku bezrobotnych w Sosnowcu było 7 149 mieszkańców, jednak prognozuje się, że ta liczba znacznie spadnie. Na początku przyszłego roku powstanie hala o powierzchni 27 tys. m kw., w której rozpocznie swoją produkcję spółka Hags – przy produkcji sprzętu przeznaczonego do rekreacji i wypoczynku pracę znajdzie blisko 300 osób. W pobliżu trasy S1 rozpocznie działalność firma działająca w „branży świątecznej”, która na powierzchni 100 tys. m kw. utworzy blisko 3000 miejsc pracy, a w okresie świątecznym nawet 5000 miejsc pracy! Nazwa firmy pozostaje w tajemnicy…

forklift-835340_1280

W 2017 roku na pewno będzie rokiem Zagłębia Sosnowiec, które zakończyło rundę z 33 punktami i zajmuje 3 miejsce tuż po Chojniczanką Chojnice i GKS Katowice. 4 marca Zagłębie zmierzy się z piłkarzami Stomila Olsztyn. Wciąż mamy szansę na zajęcie pierwszego miejsca – brakuje nam 3 punktów do obecnego lidera.

I na sam koniec – co tam słychać w polityce? W 2018 roku odbędą się wybory samorządowe, więc możemy spodziewać się niespodziewanej aktywności wielu środowisk politycznych, które od dłuższego czasu nie wykazywały żadnej większej aktywności. Oprócz znanych i rozpoznawalnych partii politycznych czy Stowarzyszeń lokalnych mogą pojawić się różnego rodzaju inicjatywy i tworzenie struktur partii Nowoczesna, Razem czy partii Wolność (dawniej KORWiN).

Niech wspólna radość i zabawa
towarzyszy nie tylko
początkowi Nowego Roku,
ale przeniesie się na wszystkie jego dni.
Dużo miłości i szczęścia!

Życzy redakcja Sosnowiczanie.NET
Akceptuję
x