Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Nieznana historia buddyzmu w Sosnowcu [28.10]

28 października w Wyższej Szkole Humanitas odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Hannah. Nieznana historia buddyzmu.” Seans został zorganizowany przez Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Sosnowcu. Pokaz był połączony z prelekcją Marka Rosińskiego, nauczyciela buddyjskiego, wieloletniego towarzysza podróży głównych bohaterów, który osobiście współpracował przy powstawaniu filmu.

Oprócz projekcji dokumentu, w auli WSH zorganizowano także spotkanie z Markiem Rosińskim, który jest niezwykle ciekawą i barwną postacią

Oprócz projekcji dokumentu, w auli WSH zorganizowano także spotkanie z Markiem Rosińskim, który jest niezwykle ciekawą i barwną postacią

Seans w Wyższej Szkole Humanitas wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców Sosnowca i okolicznych miast. W pokazie udział wzięło blisko 100 widzów. Spotkanie przygotowane w auli WSH stanowiło sosnowiecką premierę nagradzanego w wielu krajach dokumentu. W tym samym dniu film zaczął być wyświetlany w ponad 20 miastach w całej Polsce.

Film dokumentalny Marty György Kessler i Adama Penny’ego, zmontowany przez Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize, opowiada autentyczną historię życia Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która wraz ze swoim mężem sprowadziła buddyzm tybetański na Zachód.

Oprócz projekcji dokumentu, w auli WSH zorganizowano także spotkanie z Markiem Rosińskim, który jest niezwykle ciekawą i barwną postacią. Oprócz bycia nauczycielem buddyjskim, przez wiele lat podróżował z Hannah i jej mężem – Lamą Ole Nydahlem, czynnie wspierając ich pracę. Był też członkiem zespołu pracującego nad powstaniem filmu. Gość odpowiedział na pytania publiczności związane zarówno z samą produkcją „Hannah”, jak i przytoczył kilka zabawnych anegdot bezpośrednio związanych z bohaterami filmu.

Film „Hannah” od piątku 28 października jest wyświetlany w kinach studyjnych w całej Polsce.
Akceptuję
x