Sobota, 23 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Młodzieżowa Rada Miasta przeciwko pomijaniu Zagłębia Dąbrowskiego. „Brynica to nie granica”

Sosnowiecka Młodzieżowa Rada Miasta wystosowała apel przeciwko pomijaniu Zagłębia Dąbrowskiego przy wydarzeniach organizowanych w województwie śląskim. Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta proponują zmianę nazwy z „1 Kongresu Śląskich Młodzieżowych Rad” na „1 Kongres Śląskich i Zagłębiowskich Młodzieżowych Rad”.

13268046_1156102387744673_8962528301658221662_o

Głównymi założeniami działalności Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca jest reprezentowanie interesów młodzieży, która ich wybrała. Jako rada największego miasta Zagłębia od zawsze podkreślamy naszą regionalną tożsamość. Jednocześnie zależy nam na dobrych relacjach z ościennymi miastami. W naszym apelu nie chodzi o rywalizację pomiędzy Śląskiem a Zagłębiem, tylko na tym, aby w równym stopniu pielęgnować tradycje zarówno mieszkańców Śląska jak i Zagłębia Dąbrowskiego. – fragment apelu skierowanego do organizatorów.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta w apelu podkreślają istotę pielęgnowania kultury i zachowania tożsamości narodowej przy jednoczesnej integracji Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska.

Za inicjatywą zbierane są podpisy, które można złożyć tutaj: http://www.petycjeonline.com/mrms
Akceptuję
x