Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Miliony na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Ponad 170 mln złotych w ciągu najbliższych 3 lat wyda Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na inwestycje w Sosnowcu.

W ramach planowanych prac w ciągu najbliższych dwóch lat na Pogoni zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna m.in. na ulicach: Nowopogońskiej, Wodnej, Rzecznej, Racławickiej, Floriańskiej, Majowej, Kopernika, Żółtej, Śnieżnej, Rybnej i Szpaków. Inwestycje w tej dzielnicy pochłoną ponad 20 mln zł. Równie imponująco wygląda plan modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w rejonie ulic Kleeberga, Źródlanej, Środkowej, Wschodniej i Braterstwa Borni w Klimontowie. Koszt prac szacuje się na ok. 15 mln zł. Obecnie prace trwają wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, gdzie modernizowane jest 5 km sieci wodociągowej. Niebawem wystartują roboty wzdłuż ulic 1 Maja i Sienkiewicza.

Zdaniem prezydent Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, już pod koniec 2019 r. kanalizacja dotrze do Maczek – dzielnicy, w której Miasto widzi duży potencjał rozwojowy.

Tymczasem RPWiK zakończył rozmowy prowadzone ze spółką ADM, która jest właścicielem części sieci wodno-kanalizacyjnych w mieście, dotyczące wykupu sieci w rejonie Klimontowa. Przedsiębiorstwo wykupiło sieć za kwotę 1,5 mln zł, co uniemożliwi dyktowanie wyższych opłat za wodę dla części mieszkańców. Złożono także ofertę na zakup drugiego fragmentu sieci. Do mieszkańców trafiły już pisma o rozwiązaniu umowy z ADM i wnioski o podpisanie nowych umów z RPWiK. W dniach 5 i 6 marca pracownicy RPWiK będą pełnili dyżury w godz. od 15:00 do 19:30 w Szkole Podstawowej nr 25 (ul. Krasickiego), podczas których będzie można uzyskać informacje i podpisać umowy.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x