Piątek, 06 grudnia 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Międzyszkolny konkurs historyczny

20 kwietnia w Gimnazjum nr 16 im. M. Konopnickiej odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu historycznego „Dzieje narodu i państwa polskiego. Polska w czasach Jagiellonów”. Honorowy patronat nad konkursem objął Kamil Wnuk, Radny Miasta Sosnowca.
konkh2

Celem konkursu jest popularyzacja historii i patriotyzmu wśród najmłodszych oraz zachęcanie uczniów do poszerzania swoich historycznych wiadomości. Słowa Cycerona: Historia Magistra Vitae Est (historia nauczycielką życia) wypowiedziane w starożytności są aktualne również w czasach współczesnych. Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy i życia pamięci. Historią trzeba znać i wyciągać wnioski, by nie popełniać błędów wcześniejszych pokoleń, a uczyć się od ich.

Konkurs ten cieszy się od lat dużą popularnością w środowisku lokalnym. W tym roku przystąpiło do niego dziesięć trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych. Jury w składzie mgr Ewa Imiolczyk i mgr Elżbieta Rudzka (nauczycielki historii i organizatorki konkursu) wyłoniły zwycięzców:

I miejsce – SP nr 4 Daniel Głąbicki, Mateusz Ceślik, Weronika Surowiec (opiekun- mgr Mariusz Żabnicki)
II miejsce – SP nr 19 Hubert Pryciuk, Maciej Wisła, Andrzej Suślik (opiekun – mgr Radosław Sobala)
III miejsce – SP nr 27 Dominika Demisz, Wiktoria Rabsztyn,Magdalena Wyrwał (opiekun – mgr Dorota Matura)
konkh1
Akceptuję
x