Środa, 20 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Matryce poezji w Galerii Ładniej

Dziś o godz. 16.30 w pasażu handlowym, w którym znajduje się Galeria Ładniej (pod dworcem PKP w Sosnowcu), odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Matryce Poezji”.

Na uroczyste otwarcie zaprasza Koło Artystyczno-Naukowe Linorytników i Drzeworytników DEHA z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, do którego należy dwudziestu dwóch młodych artystów, prowadzonych przez prof. dr hab. Joannę Piech-Kalarus oraz dr Natalię Pawlus z katedry Grafiki Warsztatowej.

„Matryca Poezji” to projekt powołany przez członków koła DEHA, w którym każdy z nich na podstawie jednego wybranego dla siebie wiersza autorstwa poetki Wisławy Szymborskiej stworzył wizualną interpretację jej utworu. Poprzez grafikę artysta nawiązał z poetką osobisty dialog, w wyniku czego powstały matryce prezentujące subiektywny punkt widzenia danego utworu. Wspólnym i ważnym elementem są tutaj emocje, które każdy z autorów odnalazł w wybranym przez siebie utworze. Ilustracje w metaforyczny sposób przemawiają do odbiorcy, poruszając ważne tematy, o których w swojej twórczości pisała Wisława Szymborska.

Plakat_na_wystaw-_1

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x