Czwartek, 21 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Loty z Sosnowca potwierdzone! [ŻART]

To już pewne. Spółka GLT główny zarządca i administrator portu lotniczego w Pyrzowicach planuje wybudowanie zapasowego lotniska na terenach dawnej kopalni Maczki Bór. Zrekultywowane działki zostały wystawione pod koniec ubiegłego roku przez włodarzy miasta do sprzedaży w przetargu nieograniczonym (ogłoszenie o przetargu) i choć od początku cieszyły się wielkim zainteresowaniem, to jednak administrator najbliższego nam terminalu lotniczego zgarnął cała pulę.

fot. sosnowiec.pl

fot. sosnowiec.pl

Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński potwierdza z dumą sensacyjne doniesienia.

– Ta inwestycja jest dla nas ogromną szansą na rozwój i stworzenie nowych miejsc pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości pozwoli nam to na dalsze atrakcyjne oferty ze strony innych firm. Spółka GLT zdecydowała się na wykup wszystkich działek w celu wybudowania zapasowego lotniska, na które mogłyby odchodzić samoloty m.in. tanich linii lotniczych oraz awionetki, gdyby warunki pogodowe w Pyrzowicach uniemożliwiały przyziemienie.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja naszego portalu inwestycja rozpocząć ma się już w czerwcu, kiedy zostanie oficjalnie wmurowany kamień węgielny, a ostatni etap realizacji obejmujący oddanie pasa startowego i wieży kontroli lotów ma zostać ukończony już na wiosnę 2017 roku. Tempo prac będzie zatem niezwykle intensywne. Lotnisko może zostać w przyszłości rozbudowane i stanowić również bazę do napraw takich samolotów, jak boeing 737-800, które stanowią trzon floty Ryanair.

fot. sosnowiec.pl

fot. sosnowiec.pl
Akceptuję
x