Sobota, 23 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Koncert Kameralny – Sonaty Fletowe

Sala kameralna przy Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu (ul. Wawel 12) serdecznie zaprasza na Koncert Kameralny – Sonaty Fletowe, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:00.

Wystąpią:

Martyna Klupś-Radny – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2013 roku wystąpiła na wręczeniu nagród dla dziennikarzy w Klubie pod Gruszą w Krakowie. W 2014 roku flecistka została finalistką Międzynarodowego Konkursu „Dinu Lippati” w Bukareszcie. W tym roku wydała płytę z sonetami fletowymi, którą nagrała razem z wybitną pianistką Iwoną Popławską-Zimowską.

Martyna Klupś-Radny / fot. www.martynaklupsradny.pl

Martyna Klupś-Radny / fot. www.martynaklupsradny.pl

Iwona Popławska-Zimowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu. W 2005 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyki w specjalności fortepianu. Jest laureatką wielu konkursów krajowych raz międzynarodowych, m.in. I nagroda w kategorii fortepian solo, I nagroda w kategorii fortepian na cztery ręce oraz I nagroda w kategorii zespoły kameralne na VIII Międzynarodowym Konkursie „Musica Insieme” we Włoszech (2014). Obecnie pianistka wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie (Katedra Kameralistyki) i prowadzi klasę fortepianu w Szkole Muzycznej I stopnia w Sobolowie.

Iwona Popławska-Zimowska / fot. www.salakoncertowa.sosnowiec.pl

Iwona Popławska-Zimowska / fot. www.salakoncertowa.sosnowiec.pl

Po koncercie będzie można kupić płytę Martyny Klupś-Radny i Iwony Popławskiej-Zimowskiej.
Akceptuję
x