Sobota, 16 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Kociokawiarnia

W Krakowie ma powstać nowa kawiarnia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przy kubku ciepłej i aromatycznej kawy będzie nam towarzyszył koci pupil.

Pomysłodawcą tego niezwykłego lokalu gastronomicznego jest mieszkanka Krakowa pani Ewa Jemioło. Kobieta przedsiębiorcza, pełna pomysłów i fanka kotów. Poza nią istnieje dużo ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na trzymanie kotka w domu z różnych powodów. Pani Ewa przeglądając strony internetowe, pewnego dnia znalazła sposób, aby rozwiązać problem.

Okazało się, że w Tajwanie istnieje kociokawiarnia, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby otworzyć taki lokal tutaj – pomyślała pani Ewa.

Pierwszy w Polsce, i jak na razie jedyny lokal gastronomiczny tego typu, powstanie za około dwa miesiące w Krakowie.

W chwili obecnej trwają przygotowania do otwarcia, w trakcie jest zbiórka pieniędzy i potrzebnego sprzętu, takiego jak drapaki czy tory przeszkód. Nawet na Facebooku pojawił się fanpage, gdzie można przeczytać liczne komentarze i dostrzec w nich bardzo pozytywne nastawienie do tego miejsca. Okazało się, że wiele osób chce pomóc w otwarciu i proponuje swoją pomoc.

Mieszkańcy kawiarni, czyli koty, będą pochodzili przede wszystkim z Fundacji „Stawiamy na łapy” oraz z krakowskiego schroniska. Będą to młode kotki (do roku czasu) skore do zabawy. Mruczki będą miały szansę na pozytywną odmianę swojego losu, a nawet na adopcję ze strony klienta. Jeżeli okaże się, że klient kawiarni „zakocha się” w kotku, bez problemu może go wziąć do własnego domu.

Jeżeli chodzi o lokalizację – brane są pod uwagę trzy miejsca ul. Stradomska, Powiśle i ul. Krupnicza. Warunki, jakie muszą być w tym przypadku spełnione, mają ogromne znaczenie, a wymagania wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej stoją na pierwszorzędnym miejscu. Lokal musi mieć przede wszystkim dostęp do światła i odpowiednie warunki dla kotów.

Jedno jest pewne, kociakawiarnia będzie miejscem wartym odwiedzenia i spędzenia przyjemnie czasu w towarzystwie miauczącego i mruczącego przyjaciela…

Źródło: mmkrakow.pl
Akceptuję
x