Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Kino w Bibliotece – Luty z Clintem Eastwoodem

Amerykański aktor, reżyser, producent i kompozytor filmowy. Wielokrotny zdobywca najważniejszych nagród filmowych. Clint Eastwood. Podczas lutowego miniprzeglądu w Kinie w Bibliotece widzowie będą mieli okazję poznać inną twarz popularnego aktora. W środowe wieczory (4.02;11.02;18.02;25.02, godz. 18.00) prezentowane będą nagradzane na całym świecie dramaty wyreżyserowane przez znanego Amerykanina. Na ekranie gwiazdy wielkiego kalibru: sam Clint Eastwood oraz Sean Penn, Morgan Freeman, Leonardo DiCaprio, Tim Robbins i Matt Damon. Tego nie można przegapić!

Seanse odbywać się będą tradycyjnie w wygodnej Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu o godz. 18.00.
Szczegółowy repertuar dostępny na plakatach w Bibliotece Głównej MBP. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl lub pod numer telefonu 32 266 43 76 (po godz. 15.00 pod numer 32 266 64 72). Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej. Uprzejmie informujemy, że wejście na Aulę będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

W środę 11 lutego zapraszamy na film o trudnej przyjaźni ukazanej na tle konfliktów rasowych i brutalnych gangsterskich porachunków. Cezar dla najlepszego zagranicznego filmu roku. Walt jest człowiekiem czerstwym i nieufnym – tak nauczyło go życie, które starał się spędzić uczciwie. Bardzo dużo wymaga zarówno od siebie, jak i od innych. Jest wdowcem, weteranem wojny w Korei, nie przepada za ludźmi i nie szuka ich towarzystwa. Jednakże spokój Walta mącą na przemian: rodzina, natarczywy ksiądz z pobliskiej parafii i żyjący po sąsiedzku imigranci z Azji. Nieoczekiwanie, ci ostatni wywrą ogromny wpływ na dalsze losy głównego bohatera.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x