Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Jak dbać o włosy na wiosnę

Włosy po zimie wyglądają koszmarnie. Są matowe, bez połysku, zmierzwione, elektryzują się. Całą zimę spędziły pod czapką, były suszone suszarkami i wystawione na działanie niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych oraz zmiennych temperatur. To nie sprzyja ich zdrowiu.

Piękne włosy to wizytówka człowieka, powinny być mocne, zdrowe i błyszczące. Co zrobić, aby powróciły do formy i znów cieszyły oko?

Warto przede wszystkim zadbać o kurację odżywczą dla włosów. Warto wybierać szampony regenerujące, zawierającymi oleje, aminokwasy i miód. Warto dobrać podobną odżywkę oraz maskę do stosowania dwa razy w tygodniu.

Przy dbaniu o włosy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: płucz je wodą, która nie ma wysokiej temperatury, wrzątek im nie służy; podobnie jest z suszeniem, ustaw suszarkę na chłodny podmuch; mokre włosy czesz, zaczynając od końcówek; gdy końcówki są bardzo zniszczone, warto je przyciąć.

Często po zimie włosy są przetłuszczone. Aby wyhamować proces nadmiernej pracy gruczołów łojowych, warto używać kosmetyków na bazie pokrzywy, rozmarynu, rzodkwi albo szałwii. Szczególnie, gdy włosy wymagają częstego, codziennego mycia.

Jeżeli włosy po zimie są osłabione i wypadają, należy używać szamponu z czarną rzepą, która wzmocni cebulki. Jeżeli to poważniejszy problem, warto zastosować specjalne ampułki, które odżywią włosy i uelastycznią włókna kolagenowe, znajdujące się wokół mieszka włosowego. W tym wypadku bardzo ważna jest także dieta, którą stosujemy. Jeżeli włosy wypadają, oznacza to, że brakuje im minerałów i witamin. Warto zadbać o to, by im ich dostarczyć.

Włosy, podobnie jak skóra, potrzebują odpowiedniej ilości wody, witamin i składników odżywczych. Po zimie warto zadbać o zmianę diety, wprowadzić do niej większą ilość wody (dwa litry), warzyw i owoców, pieczywo pełnoziarniste. Zmiana nawyków żywieniowych wpłynie korzystnie na całe nasze ciało i sprawi, że wiosną będziemy wyglądać atrakcyjnie.
Akceptuję
x