Piątek, 15 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Jak dbać o cerę na wiosnę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, trzeba więc zadbać o siebie, by móc cieszyć się urodą, kiedy z głów znikną czapki, a z szyi szaliki. Zazwyczaj cera po zimie jest przesuszona, matowa i zmęczona. Co zrobić, by odzyskała blask i zapomniała o dokuczliwych skutkach mrozów?

Najlepiej zacząć od peelingów. Jest to dobry pomysł, ponieważ peelingi skutecznie złuszczają martwy naskórek. Dzięki temu skóra może przyjąć więcej mikroelementów, które podamy jej podczas odżywiania.

Odżywianie to drugi z etapów dbania o skórę. Zwykle przeprowadza się je w gabinetach kosmetycznych. Na ogół jest to maseczka, która jest odpowiednio dobrana do rodzaju cery. Zabiegi można jednak także stosować w domu i wtedy mamy do wyboru kilka rodzajów masek: oczyszczającą, kolagenową, nawilżającą, liftingującą lub rozgrzewającą. Po nałożeniu maseczki warto pamiętać o plasterkach ogórka na oczy. Dzięki temu poprawi się wygląd cery także wokół tych wrażliwych miejsc, znikną także cienie.

Maseczka to także doskonały sposób na relaks. Skórze potrzebne jest nie tylko działanie zewnętrzne, ale także wewnętrzne. Spokój i cisza wpływają korzystnie na wygląd twarzy.

Kolejnym etapem, już po ściągnięciu maseczki, jest nałożenie kremu, a więc nawilżenie. Ważne, by wybrać taki, który zawiera witaminy. Wtedy dostarczymy skórze odpowiednich składników, dzięki którym będzie wyglądała zdrowo i świeżo.

W dbaniu o skórę ważne jest także odpowiednie nawilżenie od środka. Picie dwóch litrów wody dziennie (co najmniej) sprawi, że skóra będzie gładka, odżywiona i ładna. Warto także wzbogacić dietę w warzywa i owoce, dostarczymy wtedy nie tylko skórze, ale całemu organizmowi witamin.

Warto zapamiętać, że podkłady i pudry stosowane w letnim okresie powinny być lżejsze niż te stosowane zimą. Warto też zabezpieczać się przed promieniami UVA i UVB, szczególnie wiosną i latem.

Piękna skóra jest naszą wizytówką i warto o nią dbać. Nie wymaga to wielkich nakładów finansowych ani wysiłku.
Akceptuję
x