Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Harpgańska Dycha

2. HarpgańskaDycha odbędzie się już 29 marca na Stadion Lekkoatletyczny przy Al. Mireckiego o godzinie 11.00.

29 marca ulice Sosnowca zostaną opanowane przez biegaczy. Rok temu udział w biegu wzięło 487 zawodników, teraz liczba ta wzrosła. Bieg w Sosnowcu na stałe zagościł w kalendarzu biegaczy z naszego województwa oraz województw ościennych.

W tym roku ze względu na remonty drogowe trasa zawodów została zmieniona. Biegacze wystartują z Al. Mireckiego, następnie na skrzyżowaniu Al. Mireckiego z Grota Roweckiego skręcą w prawą stronę. Po 800 m uczestnicy biegu wbiegną na tzw. Ślimak i zbiegną wprost na ulicę Wawel, później nastąpi nawrót na pierwszym skrzyżowaniu i biegacze pobiegną w stronę Środuli ul. 3 Maja. Zawodnicy tą ulicą będą biec aż do skrzyżowania przy Górce Środulskiej. W tym miejscu nastąpi drugi nawrót i zawodnicy, również ulicą 3 Maja, pobiegną aż do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Następnie ul. Piłsudskiego zawodnicy będą wbiegać w Al. Mireckiego na Stadion Lekkoatletyczny, gdzie będzie meta zawodów.

Bieg będzie prowadził przez następujące dzielnice: Stary Sosnowiec, Pogoń, Sielec, Środula, Centrum i Stary Sosnowiec. Limit czasowy dla uczestników wynosi 1:30 godziny.

Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec oraz Miasto Sosnowiec zaprasza mieszkańców do kibicowania!

Pamiętajmy o przestawieniu zegarków!!!

harpaganplakat
Akceptuję
x