Czwartek, 19 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

W środę, 8 kwietnia, rozpoczyna się czternasta edycja Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej.

Festiwal powstał dzięki inicjatywie Michała Górala, który obecnie jest dyrektorem Miejskiego Klubu imienia Jana Kiepury. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2002 roku i z roku na rok Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej cieszą się coraz większym zainteresowaniem sosnowiczan.

Głównymi celami festiwalu jest prezentacja utworów muzycznych, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród melomanów na całym świecie oraz propagowanie utworów, które zasługują na uwagę, ale nie udało im się „przedrzeć” do szerokiego grona odbiorców.

Dodatkową atrakcją Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej jest rozrastająca się liczba koncertów muzyki popularnej, jazzowej czy gospel.

Jak podkreśla dyrektor i pomysłodawca festiwalu, Michał Góral, Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej są zaplanowane tak, by każdy mieszkaniec naszego regionu, spragniony niezwykłych doznań artystycznych, mógł odnaleźć w bogatej i z roku na rok poszerzającej się ofercie festiwalu coś, co zaspokoi w pełni jego muzyczne potrzeby.

Nad czternastą edycją Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Sługa oraz Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak.

Festiwal wspierają Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Miejski Klub imienia Jana Kiepury, Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki oraz parafie pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, św. Joachima i Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Artyści, którzy wezmą udział w tegorocznych Festiwalu:
– Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia
– Magdalena Idzik & Robert Morawski
– Zespół Trifolium
– Męski zespół wokalny Lipa Vinkovci
– Camerata Silesia
Akceptuję
x