Wtorek, 19 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Dotknij Teatru

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę (28 marca) Teatr Zagłębia otwiera dla widzów swoje podwoje. Sosnowiecka scena przyłączyła się do akcji „dotknij teatru” realizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.
dotknijteatru

Oto plan imprezy:

Trening głosu dla początkujących
Jak mówić wyraźnie i interesująco? Jak przygotować się do wystąpienia publicznego i świadomie kształtować barwę i dynamikę swojego głosu? Wszystkich zainteresowanych rozwojem technik i umiejętności publicznej wypowiedzi zapraszamy na warsztaty emisji głosu.

Prowadzenie:
Przemysław Kania – autor książki „Wyraźnie… Dokładnie… Precyzyjnie”, doktor w dziedzinie sztuk teatralnych, z zawodu aktor i nauczyciel akademicki, specjalista wymowy i logopedii artystycznej. Autor, scenarzysta i reżyser wielu spotkań, projektów i zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży.

„Pani Ulu, zaczynamy spektakl”
„Pani Ulu, zaczynamy spektakl!” – powiedziałby tego dnia kierownik dyżuru.
„W porządku, zaczynamy, dziękuję za informację” – odpowiedziałaby inspicjentka.
Ale 28 marca ani kierownik dyżuru, ani inspicjentka nie wypowiedzą tych słów, ponieważ w tym dniu to Wy, Drodzy Widzowie, będziecie mogli wcielić się w ich rolę. W ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zachęcamy do tego, aby dotknąć teatru naprawdę – „od kuchni” – i na jeden spektakl dołączyć do teatralnego teamu.

Zwiedzanie teatru
Odkryj zakulisowe tajemnice teatru. Co kryje zaplecze sceny, jak wygląda aktorska garderoba i gdzie znajduje się centrum dowodzenia spektaklem? Przekonaj się na własne oczy – pod opieką przewodnika poznaj wszystkie niedostępne na co dzień dla widzów zakamarki teatru.
Akceptuję
x