Środa, 20 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Dobry weekend Zagłębia i Czarnych Sosnowiec!

I liga

Drużyna Zagłębia Sosnowiec po bardzo dobrym spotkaniu pokonała outsidera I ligi Znicza Pruszków. Do drużyny po kontuzji powrócił chłopak z Sosnowca Dawid Ryndak. Było to najlepsze spotkanie Zagłębia w tym sezonie, a zwycięstwo w tym meczu dało nam awans na drugiej miejsce w lidze premiowane awansem.  Zagłębie w siedmiu meczach zainkasowało 15 punktów i traci tylko jeden punkt do lidera Wigry Suwałki.  Jest też jedyną drużyną w I lidze, która nie przegrała jeszcze meczu.  Liczymy, że w meczu z Kluczborkiem u siebie Zagłębie będzie kontynuować zwycięską passę.

Znicz Pruszków – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Tin Matić (19. asysta – Sebastian Dudek), 0:2 Tomasz Nowak (24.), 0:3 Sebastian Dudek (53. asysta – Łukasz Matusiak), 0:4 Wojciech Łuczak (60. asysta – Tomasz Nowak), 1:4 Adrian Paluchowski (75. asysta – Rafał Zaborowski)

Zagłębie: Szumski Ż – Budek, Najemski, Wiktorski, Udovićić – Matusiak Ż, Dudek (58. Łuczak) – Ryndak (88. Sanogo), Nowak, Pribula (74. Klama) – Matić.

Klasa A mężczyzn

Ze zmiennym szczęściem zagrały sosnowieckie drużyny w naszej „Serie A”.  Zagłębie II Sosnowiec rozgromiło  5-0 na wyjeździe  Zgodę Byczyna. Górnik Zagórze niespodziewanie przegrał u siebie 0-1 z niżej notowanym Źródłem Kromołów. W najciekawszym meczu kolejki derbach Wschodniego Sosnowca AKS Niwka pokonał u siebie Zew Kazimierz 4-2.

Po pięciu kolejkach w sosnowieckiej „Serie A” prowadzi z kompletem 15 punktów Górnik Wojkowice. Najlepsza  z Sosnowieckich drużyn jest AKS Niwka z 11 punktami na trzecim miejscu. Z 10 punktami piąte miejsce zajmuje Zagłębie II Sosnowiec. Na siódmym miejscu z 8 punktami jest Górnik Zagórze. Zew Kazimierz z 3 punktami w stawce 18 drużyn zajmuje 16 miejsce.

Ekstraklasa kobiet

Równie dobrze jak Zagłębie wypadły Czarni Sosnowiec, które pokonały u siebie AZS UJ Kraków 4-0. Dzięki temu zwycięstwu zajmują z 10 punktami po 5 kolejkach trzecie miejsce w tabeli tracąc do lidera Górnik Łęczna 5 punktów. Brawa dla dziewczyn.
Akceptuję
x