• :
  • :
Search

Demolka na stadionie Zimowym! Zagłębie w ekstraklasie!

Zagłębie Sosnowiec w imponującym stylu wywalczyło awans do hokejowej elity. Drużyna Mieczysława Nahunko rozgromiła KS Toruń HSA 9:1. Kanonadę oglądało ok. 3 000 kibiców, którzy głośnym dopingiem zagrzewali sosnowiczan do znakomitej gry.

Ten mecz ułożył się zdecydowanie lepiej dla naszych hokeistów w porównaniu do poprzedniego. Już po 5. minutach sosnowiczanie prowadzili 1:0 po bramce Marcina Kozłowskiego. Niespełna 10. minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Zachariasz. Ten sam zawodnik ustalił wynik pierwszej tercji 16. minucie.

Po przerwie rywale wykorzystali okres gry w przewadze i zdobyli jedyną jak się okazało bramkę. Zespół Mieczysława Nahunko odpowiedział natychmiastowo. Na 4:1 podwyższył Jarosław Dołęga, co ciekawe Zagłębie grało wtedy w osłabieniu. Po chwili na 5:1 podwyższył Dominik Nahunko.

Aż cztery bramki sosnowiczanie zdobyli w 3. tercji. Najpierw na 6:1 podwyższył Łukasz Kisiel, a następnie gola zdobył Tobiasz Bernat. W końcówce Zagłębie zdobyło jeszcze dwie bramki, najpierw zapunktował Piotr Cinalski, a wynik meczu ustalił Kamil Sikora.

Zagłębie Sosnowiec 9:1 Nesta Toruń
(3:0, 2:1, 4:0)

Bramki: 1:0 – Marcin Kozłowski – Tobiasz Bernat – Marcin Horzelski (6.), 2:0 – Łukasz Zachariasz – Marcin Kozłowski – Kamil Duszak (14.), 3:0 – Łukasz Zachariasz (16.), 3:1 – Przemysław Bomastek – Jacek Dzięgiel (30.), 4:1 – Jarosław Dołęga – Łukasz Rutkowski (30.), 5:1 – Dominik Nahunko – Andrzej Stojek (36.), 6:1 – Łukasz Kisiel – Michał Jarnutowski – Kamil Duszak (43.), 7:1 – Tobiasz Bernat – Marcin Kozłowski – Łukasz Zachariasz (47.), 8:1 – Piotr Cinalski – Łukasz Rutkowski – Piotr Sarnik (55.), 9:1 – Kamil Sikora – Łukasz Kisiel (56.)

Zagłębie: Dzwonek – Urbańczyk, Cinalski (2), Sarnik, Zachariasz, Kozłowski – Krawyczk, Krupiński, Dołęga, Rutkowski (2), A. Jaskólski (2) – J. Jaskólski (2), Duszak, Nahunko, Stojek, Bernat – Horzelski, Sikora, Kisiel, Jarnutowski, Baca (2).