Piątek, 25 września 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Co będziesz robił w sobotę? Wyrzuć śmieci!

Najbliższa sobota będzie pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Jest to doskonała okazja na spacer wśród budzącej się do życia przyrody. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobotni wypoczynek połączył z pozbyciem się z domu niepotrzebnych elektronicznych i elektrycznych urządzeń. Skorzystaj z mobilnych punktów zbiórki elektrośmieci.

Wielu z nas ten wiosenny okres wykorzysta na porządkowanie domowych zakamarków, a także remonty. Warto wtedy pamiętać, że stary telewizor, telefon lub komputer  powinny trafić w odpowiednie miejsce utylizacji, zamiast na zwykły śmietnik. Zalegające elektrośmieci są niezwykle groźne dla środowiska i często powodują jego nieodwracalne szkody.

Wiosna kojarzy się wszystkim z zielenią i budzącą się do życia przyrodą, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby stało się to rzeczywistością, a nie było wyłącznie naszym wspomnieniem.

W każdą sobotę miesiące w Sosnowcu pojawią się mobilne punkty zbierania elektrośmieci, w których każdy mieszkaniec będzie mógł za darmo pozbyć się niepotrzebnych elektronicznych
i elektrycznych urządzeń.

Gdzie w Sosonowcu oddasz elektrośmieci Kiedy
Al. Zuzanny 20 (Auchan Sosnowiec) Każda sobota miesiąca
w godz. 10.00-15.00
ul. Józefa Mireckiego 23 (Kaufland) Każda sobota miesiąca
w godz. 10.00-15.00

Wykaz wszystkich miast Aglomeracji Śląskiej, w których odbywają się zbiórki dostępny na stronie internetowej www.elektroeko.pl

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.
Akceptuję
x