Czwartek, 19 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

„Chłopak z sąsiedztwa”

17 kwietnia na duże ekrany polskich kin wszedł jeden z bardziej oczekiwanych filmów. Może to za sprawą głównej aktorki, a może w konsekwencji indywidualnego wyboru, padło z mojej strony na „The Boy Next Door” („Chłopak z sąsiedztwa”) w reżyserii Roba Cohena.

Opinie były różne, tyle opinii ile gustów, więc postanowiłam dokonać autopsji.

Ogólne zapoznanie się z treścią pozwoliło na małą wizualizację całokształtu. W główne role wcieliła się bardzo dobrze znana wszystkim piosenkarka, aktorka i bizneswoman – Jennifer Lopez. W tym miejscu warto wspomnieć o jej udziale w produkcjach, takich jak słynna biografia „Seleny” – piosenkarki i gwiazdy muzyki Tejano oraz Latino, czy też o produkcji „The Wedding Planer” („Powiedz tak”). Aktorka wystąpiła również w wielu innych ciekawych filmach. Na planie „Chłopak…” towarzyszył jej Ryan Guzman, aktor urodzony w Teksasie w 1987 („Step up 4 Revolution”).
Obraz miał opowiadać historię rozwiedzionej kobiety, która zaczyna romans z nastoletnim sąsiadem…

Kiedy siedziałam w sali kinowej, a światła zgasły miałam w głowie lekki obraz filmu. W miarę upływu czasu i zagłębienia się w historię przedstawianą na ekranie dałam się porwać.

Już na początku kobieta, którą gra J.L., robi ogromne wrażenie. Jej rola to niezwykle silna i niezależna osobowość. Mieszka sama z nastoletnim synem po rozwodzie. Kobieta ma już za sobą czas załamania i smutku. Pewnego dnia spotyka sąsiada, nad wyraz dojrzałego nastolatka – Noah. Po spędzonej wspólnie nocy Claire uświadamia sobie, że popełniła błąd. Podejmując próbę zerwania, uruchamia lawinę wydarzeń z socjopatycznym Noah na czele.

Nie będę zdradzać zakończenia, odebrałabym przecież tym samym „przyjemność” z nutki tajemnicy. Para głównych bohaterów zagrała znakomicie i pokazała klasę. Mimo pewnej schematyczności film ten jak najbardziej można polecić. Jest interesujący nie tylko ze względu na nazwiska, ale również i ze względu na to, że na swój sposób obraz ten skłania do refleksji. Każdy kiedyś może popełnić błąd, którego wstydzi się w świetle dziennym. Nikt nie jest idealny…
Akceptuję
x