Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Bezpłatne badania dla mieszkańców Sosnowca

Fundacja „Unia Bracka” zaprasza mieszkańców Sosnowca do udziału w programie profilaktycznym „Program wczesnego wykrywania i zapobiegania rakowi gruczołu krokowego”. Program skierowany jest do mężczyzn zamieszkałych i zameldowanych w Sosnowcu w wieku od 50 do 75 lat.

plakat-gruczol-krokowy-2016

Rak gruczołu krokowego jest najczęstszym nowotworem układu moczowo-płciowego u mężczyzn w Polsce, a wśród wszystkich zachorowań mężczyzn na nowotwory złośliwe znajduje się na drugim miejscu.

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku raka gruczołu krokowego można wykonać
w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów przy ul. Dmowskiego 6a oraz w Przychodni Brackiej Kazimierz-Juliusz przy ul. Ogrodowej 1.

W ramach programu wykonywane są bezpłatne badania oznaczenia stężenia PSA w surowicy krwi, badanie uroflowmetryczne, edukacja pacjenta pod kątem poszerzenia wiedzy na temat raka gruczołu krokowego oraz konsultacja lekarska.

Do rejestracji nie wymagane jest skierowanie, wystarczy zgłosić się z dokumentem tożsamości (po dokonaniu wcześniejszej rejestracji) w wyznaczony dzień rano. Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji przychodni lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 298 89 37 (Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów) oraz 32 296 96 21 (Przychodnia Bracka Kaziemierz-Juliusz).

Program jest finansowany przez Gminę Sosnowiec.
Akceptuję
x