Niedziela, 29 listopada 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Amerykańska uczelnia partnerem Wyższej Szkoły Humanitas. Podpisanie umowy już we wtorek

W dniach od 23 do 30 stycznia Wyższa Szkoła Humanitas będzie gościć delegację z University of Missouri – St. Louis z USA, z którym 24 stycznia podpisze umowę dotyczącą współpracy naukowej i badawczej.
Przedstawiciele amerykańskiego uniwersytetu spotkają się także z władzami Sosnowca, aby przekazać im list intencyjny od burmistrza St. Louis otwierający w przyszłości drogę do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy oboma miastami.

budynek

Sosnowiecka Wyższa Szkoła Humanitas, która w tym roku obchodzi Jubileusz 20-lecia istnienia, od lat nawiązuje zagraniczne kontakty i realizuje międzynarodowe projekty. Teraz z kolei nawiązuje współpracę z amerykańskim University of Missouri – St. Louis, którego delegacja w przyszłym tygodniu zawita do Sosnowca, by podpisać z WSH umowę o współpracy.

Proces umiędzynarodawiania, to od lat jeden z głównych celów strategicznych Wyższej Szkoły Humanitas. Uczelnia posiada kilkudziesięciu partnerów zagranicznych, z którymi prowadzi stałą współpracę […] Podpisanie prestiżowej umowy o współpracy z University of Missouri – St. Louis jest kolejnym krokiem w tym dynamicznym rozwoju. Krokiem o tyle ważnym, iż pozwalającym na wymianę doświadczeń naukowych i badawczych na dużo szerszą skalę, niż wyłącznie zamykających się w granicach naszego kontynentu – podkreśla prof. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH.

W trakcie pobytu w Polsce zagranicznego partnera Humanitas reprezentować będą: Professor Robert Paul, Ph.D. – dyrektor MIMH, Professor Felix Vincenz, Ph.D. – zastępca dyrektora MIMH oraz Professor Anna Savu, Ph.D. Oficjalne podpisanie umowy o współpracy odbędzie się w Sali Senatu Wyższej Szkoły Humanitas we wtorek 24 stycznia o godz. 10:00. Tego samego dnia goście z University of Missouri spotkają się w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu z władzami miasta. Podczas tej wizyty przekażą list intencyjny od Francisa G. Slay’a – burmistrza Saint Louis, który może być pierwszym krokiem w kierunku potencjalnej umowy partnerskiej między miastami.
Akceptuję
x