Sobota, 23 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Błękitny Marsz

31 marca 2015 roku sprzed Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu wyruszy pierwszy sosnowiecki „Błękitny Marsz”.

Zobacz w kalendarzu wydarzeń!

Ideą marszu zorganizowanego w formie happeningu będzie solidarność z osobami chorymi na autyzm. Organizatorem i gospodarzem tego szlachetnego przedsięwzięcia pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego jest społeczność Gimnazjum nr 16, a przemarsz ulicami Sosnowca poprowadzi Krzysztof Skiba, muzyk zespołu Big Cyc. Uczniowie „Szesnastki” rozdawać będą przechodniom symboliczne niebieskie baloniki i broszury informacyjne na temat autyzmu, a w Parku Sieleckim zaprezentują swoje talenty w przygotowanym programie artystycznym. Ponadto zorganizowane będą stoiska gastronomiczne, a także występy artystyczne. W trakcie zabawy zostaną wypuszczone w powietrze niebieskie balony, jako symbol wrażliwości, empatii i jedności z chorymi.

A wszystko po to, aby już teraz zaprosić mieszkańców Sosnowca i nie tylko do udziału w corocznym charytatywnym festynie rodzinnym „Jarmark Cudów”, będącym tradycją Gimnazjum nr 16. W tym roku festyn odbędzie się 16 maja, a dochód z niego zostanie przekazany na konto dzieci autystycznych i tych z Zespołem Aspergera. Społeczność sosnowieckiego Gimnazjum nr 16 apeluje i zachęca wszystkich do swoich dobroczynnych akcji.

GIMNAZJUM_16_02
Akceptuję
x