Uczniowie sosnowieckiego Elektronika zakończyli mobilność Erasmus+ w Rimini


W ramach programu Erasmus+ uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu zakończyli udaną dwutygodniową mobilność zawodową we włoskim Rimini. Dzieci miały nie tylko szansę na zdobycie nowych umiejętności, ale również na poznanie kultury i historii regionu. Takie przedsięwzięcia organizowane są przez szkołę od piętnastu lat, co świadczy o ciągłym rozwoju oferty edukacyjnej. Uczniowie wracają z certyfikatami, które mogą otworzyć przed nimi nowe możliwości zawodowe.

Program mobilności zawodowej został zorganizowany w dwóch grupach, które odbyły intensywne szkolenia, podnosząc swoje kwalifikacje w zakresie druku 3D i programowania Arduino. Uczestnicy nauczyli się praktycznych umiejętności, które są cenione na rynku pracy. Całe przedsięwzięcie miał na celu nie tylko rozwój zawodowy, ale także integrację kulturową oraz wymianę doświadczeń z rówieśnikami z innych krajów.

Oprócz samych szkoleń, uczniowie mieli okazję zwiedzić malownicze miasta, takie jak Bolonia, San Marino oraz Wenecja. Takie doświadczenia rozszerzają horyzonty młodych ludzi. Uczniowie wracają z certyfikatami Europass Mobilność, które są uznawane przez pracodawców w całej Unii Europejskiej, co z pewnością zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy.

Źródło: Urząd Miasta Sosnowiec


Oceń: Uczniowie sosnowieckiego Elektronika zakończyli mobilność Erasmus+ w Rimini

Średnia ocena:4.72 Liczba ocen:19


Zobacz Także