Nowa wystawa Grzegorza Niemyjskiego w Sosnowieckim Centrum Sztuki


Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki ogłasza otwarcie wystawy zatytułowanej „Wszystkie nasze dzienne sprawy”, której autorem jest Grzegorz Niemyjski. Ekspozycja ma na celu refleksję nad codziennym życiem, w którym, na pierwszy rzut oka, niewiele się dzieje. Jednak pod warstwą rutyny kryje się bogactwo doświadczeń i emocji. Wystawa jest obfita w różnorodne formy artystyczne, co czyni ją wyjątkowym wydarzeniem w dziedzinie sztuki lokalnej.

Artysta, jako Dziekan Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w swojej pracy stawia na różnorodność mediów. „Wszystkie nasze dzienne sprawy” to nie tylko rzeźby i rysunki, ale również filmy, które razem tworzą wielowymiarową narrację, ukazującą codzienne życie w nowym świetle. Tytuł wystawy nawiązuje do staropolskiej pieśni Franciszka Karpińskiego, co dodatkowo podkreśla jej głęboki, refleksyjny charakter.

Kuratorką wydarzenia jest Małgorzata Malinowska-Klimek, która dba o to, aby wystawa była spójna i zachęcała odwiedzających do refleksji nad własnym życiem. Już teraz zaprasza się mieszkańców Sosnowca do odkrywania tej inspirującej ekspozycji, która będzie dostępna w Zamku Sieleckim. Wykorzystując różnorodne formy artystyczne, Niemyjski stara się zainspirować do dyskusji na temat codzienności, która w swej prostocie kryje skomplikowane przeżycia i historie.

Źródło: Urząd Miasta Sosnowiec


Oceń: Nowa wystawa Grzegorza Niemyjskiego w Sosnowieckim Centrum Sztuki

Średnia ocena:4.85 Liczba ocen:20


Zobacz Także