Piątek, 30 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Zwycięstwo „Dziesiątki” w eliminacjach do Mistrzostw Sosnowca

Uczennice sosnowieckich Szkół Podstawowych nr 1, 10, 38 i 40 rozegrały bardzo pasjonujące mecze podczas eliminacji do Mistrzostw Sosnowca w piłce siatkowej, które miały miejsce w SP 42 na Środuli.
9294

Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i zacięte, o czym świadczą wyniki zwycięskiej „Dziesiątki”, czyli 2:1 w każdym spotkaniu. SP 10 awansowała, z pierwszego miejsca, do stawki ośmiu najlepszych zespołów w Sosnowcu. Oto skład zwycięskiej drużyny:
– Brykalska Julia – kapitan zespołu
– Gawlik Joanna
– Lewicka Justyna
– Paw Daria
– Raszewska Aleksandra
– Dąbek Małgorzata
– Olesińska Dominika
– Ferdynand Nicola
– Grad Izabela
– Kyzioł Julia
– Góra Julia
Opiekun zespołu: Adrian Zbroja

Dziesiątka jest szkołą, której Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało w ubiegłym roku status „Szkoły w Ruchu”. We wrześniu br. „Dziesiątka” przystąpiła i zachęca do włączenia się w realizację programu WF z Klasą! Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. – Obecnie trwa realizacja II edycji programu, do którego przystąpiło wiele szkół z całej Polski, w tym także z Sosnowca – mówi Małgorzata Wierzbicka, dyrektor sosnowieckiej szkoły.

– Chcemy do nich dołączyć w III edycji, która rozpocznie na początku nowego roku szkolnego 2015/2016. Jednak już dziś korzystamy z wielu cennych rad, praktyk i materiałów edukacyjnych ogólnodostępnych na stronie internetowej http://www.ceo.org.pl/pl/wf – dodaje Adrian Zbroja, nauczyciel wychowania fizycznego w SP10.

– Kształtowanie u dzieci nawyku aktywności fizycznej jest tak samo ważnym zadaniem nauczycieli i rodziców, jak uczenie samodzielnego myślenia. Zajęcia WF-u muszą być urozmaicone oraz dostosowane do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi, gdyż to właśnie na najniższych etapach edukacyjnych, poczynając od przedszkola, ponosimy największą odpowiedzialność za kształtowanie nawyków aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia. Gry zespołowe, ale także pływanie, lekka atletyka, taniec, aerobik, narciarstwo, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza, mają pokazać młodemu pokoleniu, jak szeroki jest wachlarz aktywności fizycznej i że każdy może czerpać z niej przyjemność – podkreśla dyrektor „Dziesiątki”.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x