Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Znamy wyniki sekcji zwłok

Prokuratura Okręgowa w Katowicach poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok 23-latniego Radka, który zmarł w poniedziałek rano w szpitalu.

Według przekazanych informacji sekcja nie wykazała na ciele zmarłego żadnych obrażeń powstałych w wyniku uderzeń, złamań itp. Według biegłych przeprowadzających autopsję przyczyną śmierci był silny obrzęk mózgu, który powstał najprawdopodobniej wskutek zatrucia środkami odurzającymi. Biegli będą jeszcze wykonywać szczegółowe badania.

Przypomnijmy, że Radek przebywał w szpitalu św. Barbary od czwartku. Tego dnia najprawdopodobniej zatruł się środkami odurzającymi, a wezwany zespół pogotowia ratunkowego ze względu na jego agresywne zachowanie potrzebował wsparcia policji. Z informacji opublikowanej przez sosnowiecką policję wynika, że mężczyzna został obezwładniony i przewieziony na izbę wytrzeźwień, gdzie jego stan się pogorszył. Radkowi udzielono pierwszej pomocy i wezwano zespół ratowniczy, który zawiózł go do szpitala. Rodzice Radka nie wierzą w tę wersję wydarzeń i twierdzą, że to policjanci są winni śmierci ich syna.

Źródło: KMP Sosnowiec
Akceptuję
x