• :
  • :
Search

Zagłębie kontynuuje udaną serię

Po zwolnieniu Mirosława Smyły, a objęciu steru przez trio trenerskie, zawodnicy Zagłębia radzą sobie świetnie. Z dotychczasowych trzech meczy pod wodzą nowych trenerów wszystkie zostały wygrane. W dniu wczorajszym Zagłębie pokonało Raków Częstochowa 3:1.

Co prawda spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zawodników spod Jasnej Góry i już po kwadransie zawodnicy Rakowa prowadzili 1:0 za sprawą gola strzelonego przez Wojciecha Okińczyca. W 29. minucie do wyrównania doprowadził strzałem głową Jakub Arak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Jovana Ninkovicia. Zagłębie chwilę po tym mogło objąć prowadzenie, jednak strzał Dawida Ryndaka po dośrodkowaniu Sierczyńskiego okazał się niecelny. W końcówce mieliśmy kilka dobrych akcji. Najpierw gospodarze nie wykorzystali akcji 2 na 1, a chwilę później sam na sam był Okińczyc, ale górą w tej akcji był bramkarz Zagłębia. W 42. minucie Zagłębie zdobyło bramkę do szatni, a autorem bramki był najskuteczniejszy zawodnik naszego klubu – Jakub Arak, który dobił strzał Sierczyńskiego.

W drugiej połowie dobre okazje do wyrównania mieli najpierw Okińczyc, a następnie Pląskowski. Ten pierwszy w 59. minucie próbował przelobować bramkarza naszej drużyny, jednak zrobił to nieudanie. Cztery minuty później oko w oko z Fabisiakiem stanął Pląskowski, ale górą w tym pojedynku był młody bramkarz Zagłębia. W ostatnim kwadransie meczu Zagłębie miało jeszcze dwie dogodne okazje do zdobycia bramki. Najpierw Szatan zamiast strzelać podał do Mateusza Września, który znajdował się na pozycji spalonej, a następnie również nie popisał się Tomasz Szatan, który stanął oko w oko z bramkarzem gości i uderzył właśnie w goalkeepera. Już w doliczonym czasie gry bliscy wyrównania byli goście, jednak dwukrotnie z opresji wyszli zawodnicy Zagłębia. Wynik meczu ustalił w doliczonym meczu Łukasz Matusiak, który pewnym strzałem z 12 metrów pokonał bramkarza gości.

Zagłębie Sosnowiec 3:1 Raków Częstochowa
Bramki: 29. Arak, 42. Arak, 90+3. Matusiak – 15. Okińczyc

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Budek,Koprucki, Ninković – Matusiak, Fonfara (66. Szatan) – Ryndak (60. Wrzesień), Dudek (C), Tylec (88. Zaradny ) – Arak (71. Tumicz).

Raków Częstochowa: Kos – Pluta (26. Reiman), Hoferica, Radler, Cyfert, Marchewka( 53. Skowronek), Okińczyc, Waszkiewicz, Mońka, Pląskowski (77. De Luiz Silva), Balogun.