Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Zmiana rozkładu jazdy Kolei Śląskich – remonty i e-maile pasażerów

Na wniosek pasażerów – korekty na najważniejszych odcinkach. Z powodu remontów – zastępcza komunikacja autobusowa. 15 marca Koleje Śląskie modyfikują swój rozkład jazdy.

Śląski przewoźnik kolejny raz musi dostosować swój rozkład jazdy do prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury — PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Przy okazji udało się jednak wprowadzić drobne korekty sygnalizowane (m.in. drogą mailową na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com) przez pasażerów.
Najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy na jakie napotkają pasażerowie względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy to m.in.:

  • Na wniosek pasażerów zostanie przesunięta godzina odjazdu pociągu Tychy Lodowisko — Katowice z dotychczasowej 21:10 na 20:45.
  • Również mając na względzie sugestie pasażerów, wydłużono relację pociągu 40510 o odcinek Gliwice — Katowice. Do Katowic pociąg będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach pośrednich, od Katowic do Częstochowy pojedzie jako przyspieszony, tak jak do tej pory.
  • Na linii S1 Częstochowa — Gliwice od 8 do 24 kwietnia będą prowadzone prace przez PKP PLK na odcinku Chorzów Batory — Katowice. Konieczne będzie wprowadzenie ZKA za trzy pociągi: 40809, 40821, 40870.
  • Natomiast w dniach 22 i 29 marca, z powodu prowadzonych prac na odcinku Łazy — Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, trzy pociągi 40672/40674, 40678 oraz 40631 zostaną wytrasowane linią towarową z pominięciem przystanków Wiesiółka, Chruszczobród, Dabrowa Górnicza Sikorka. Uruchomione zostaną autobusy ZKA dowożące i odwożące pasażerów do/z pociągów. Autobusy ZKA będą skomunikowane z pociągami na stacjach Łazy oraz Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.
  • Na linii S5 Katowice — Zwardoń w dniach od 15 marca do 9 kwietnia pomiędzy Bielskiem-Białą a Żywcem będą miały miejsce prace związane z przeglądem sieci trakcyjnej. Komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona dla jednego nocnego pociągu – 49737.
  • W związku z rewitalizacją linii kolejowej Rybnik Towarowy — Chałupki w okresie od 15 marca do 25 kwietnia zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza pomiędzy dwoma stacjami: Wodzisław Śląski Radlin — Wodzisław Śląski.
  • Dodatkowo na linii S7 Katowice – Racibórz w dniu 25 kwietnia zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Mikołów — Orzesze. Autobusy będą skomunikowane z pociągami w stacji Orzesze Jaśkowice. Komunikacja zastępcza będzie również wprowadzona za 4 pociągi na odcinku Katowice — Orzesze. Ponadto w tych godzinach uruchomione zostaną przyspieszone autobusy relacji Katowice — Czerwionka.

Koleje Śląskie równocześnie przypominają o możliwości wyrażenia swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy.

Szczegółowe informacje dotyczące obowiązującego od 15 marca (niedziela) rozkładu jazdy znajdują się w Liniowym Rozkładzie Jazdy oraz na plakatach PKP Polskie Linie Kolejowe umieszczonych na dworcach i peronach kolejowych.

Źródło: Koleje Śląskie
Akceptuję
x