• :
  • :
Search

Zagłębie ponownie lepsze od Krynicy

Nasi hokeiści poszli za ciosem i podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę pokonali KTH Krynicę. Zgromadzeni kibice na stadionie „Zimowym” byli wczoraj świadkami aż 11 goli. W dwóch pierwszych tercjach zdecydowanie dominowali nasi hokeiści, a goście doszli do głosu dopiero w ostatniej odsłonie i do zmiany wyniku było już zdecydowanie za późno.

Sosnowiczanie szybko objęli prowadzenie. Po 5 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla Zagłębia. Najpierw do bramki gości krążek skierował Marcin Kozłowski, a chwilę później na 2:0 podwyższył Łukasz Rutkowski. Pierwszą tercję zdecydowanie zdominowali sosnowiczanie, natomiast jedyne na co było stać przyjezdnych to bramka w przewadze zdobyta przez Bryłę.

Sosnowiczanie przez pierwsze dwie tercje nie dali wielu okazji gościom. Przy prowadzeniu 7:1 rozluźniły się szyki w grze naszych hokeistów. Wykorzystali to zawodnicy gości, którzy zniwelowali stratę do trzech trafień. Jednak to wszystko na co było stać w dniu dzisiejszym kryniczan i do domu wracali z zerowym dorobkiem punktowym. Sosnowiczanie mogli natomiast świętować zdobycie kolejnych 3 punktów.

Również i w tym meczu kibice mogli obserwować bokserski pojedynek na lodzie, w który wdali się Valentin Aleksyuk i Tobiasz Bernat.

Zagłębie Sosnowiec 7: 4 (4:1, 2:0, 1:3) KTH Krynica
Bramki: M.Kozłowski, Rutkowski(dwie), Dołęga, Jarnutowski, Białek, Duszak.

Zagłębie: Dzwonek – Urbańczyk, Cinalski, Baca, Zachariasz (2), Kozłowski – Krawczyk, Mejka, Dołęga, Rutkowski, A. Jaskólski – J. Jaskólski (4), Duszak, T. Bernat (14), Nahunko, Stojek (2) – M. Białek (2), Kisiel, Jarnutowski, M. Bernat.