Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Wyniki na konkursu na zmianę nazwy RPWiK. Od teraz Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu zmieni swoją nazwę. Od teraz miejska spółka będzie się nazywać Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna.

slide2

W październiku ogłoszono konkurs na nazwę oraz logotyp Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu. Uczestnicy mogli zgłosić trzy projekty logotypu oraz trzy propozycje nowej nazwy.
Zwycięzcą konkursu został Maciej Łydek z Katowic.


Nasza obecna nazwa na pewno nie należy do łatwych do zapamiętania. Dzięki zmianie identyfikacja z miastem będzie już jednoznaczna, a o to nam chodziło, ponieważ to miasto jest właścicielem naszego przedsiębiorstwa. Liczymy, że z nowym rokiem już będziemy się posługiwać nazwą Sosnowieckie Wodociągi S.A
– wyjaśnia Magdalena Pochwalska, prezes RPWiK.

Inne nadesłane propozycje nazw to m.in.: Sosnowieckie Wodociągi i Kanalizacja Spółka Akcyjna, Water and Sewerage Sosnowiec S.A., Sosnowieckie Akwedukty Spółka Akcyjna, Wik-Sosnowiec Spółka Akcyjna, Erkan Spółka Akcyjna oraz Kansos Spółka Akcyjna, Sosnowiecka Gospodarka Wodna Spółka Akcyjna (skrót SGW S.A.), AQUA TECH Spółka Akcyjna, WODERGEN Spółka Akcyjna, BIOKANER Sosnowiec Spółka Akcyjna, KANWOD S.A. i Wodociągi Sosnowieckie S.A.

Nie wybrano nowego logotypu przedsiębiorstwa i z tego powodu konkurs zostanie powtórzony.




Akceptuję
x