Niedziela, 24 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

„Wygrała Pani odkurzacz!” Czy tak działają oszuści?

Z naszą redakcją skontaktowały się dwie starsze osoby z prośbą o udostępnienie informacji o możliwej próbie oszustwa w szczególności starszych osób. W rozmowie telefonicznej informują o tym, że komputer wylosował numer szczęśliwca, który wygrał odkurzacz i konieczne jest przyjście na spotkanie informacyjne w celu odebrania nagrody. To może być próba oszustwa.

old-people-275319_1280

– Zadzwonił do mnie nieznany numer i miła Pani poinformowała mnie, że wygrałam odkurzacz! – powiedziała nasza rozmówczyni, która chce zachować anonimowość.

– Pani poinformowała mnie, że nagrodę mogę odebrać na spotkaniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wydawało mi się to podejrzane, bo nie można dostać odkurzacza za darmo. Poinformowałam już wszystkie moje znajome, do których mogą przedzwonić. Ci ludzie wykorzystują naiwność starszych osób i naciągają na niepotrzebny sprzęt – stwierdziła druga rozmówczyni.

Redakcja Sosnowiczanie.NET próbowała wyszukać w Internecie strony firmowej, jednak nie było to możliwe.

Należy uważać i ostrzec swoją rodzinę, w szczególności starsze osoby, przed takimi „wygranymi”. Zazwyczaj na spotkaniach informacyjnych jest prezentowana oferta na sprzęt, wyposażenie kuchni (m.in. talerze, garnki). Na spotkaniach starsze osoby zgadzają się na podpisanie niekorzystnych dla nich umów – ceny są niekiedy kilkukrotnie wyższe niż w sklepach stacjonarnych. Prosimy o przekazanie tej informacji starszym osobom.
Akceptuję
x