Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

VI Spotkanie Sympatyków Sosnowca

Spotkania Sympatyków Sosnowca cieszą się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że już 24 kwietnia odbędzie się kolejne z nich.

Zobacz w kalendarzu wydarzeń

Gościem szóstego spotkania w restauracji Stacja Sosnowiec będzie Witold Wieczorek. Jego wizyta związana jest z planowaną na wrzesień publikacją jego autorstwa pt. Tradycje Piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego, o której już wcześniej pisaliśmy.

Podczas piątkowego spotkania wspominane będą sosnowieckie browary. Goście poznają odpowiedzi na pytania, dlaczego Browar Sielecki przestał istnieć mimo licznych sukcesów? Jakie piwiarnie w Sosnowcu mieście cieszyły się największą popularnością? Jakie piwo w nich podawano, które przekąski były wówczas najpopularniejsze? Zaprezentowane zostaną również sosnowieckie etykiety piwne.

Witold Wieczorek z wykształcenia jest geografem i dr nauk ekonomicznych. Od ponad 20 lat zajmuje się dziejami zagłębiowskiego przemysłu, a szczególnie piwowarstwa. Jest autorem i współautorem artykułów na ten temat. Wspólnie z bratem Tomaszem kolekcjonuje stare rzeczy związane z piwowarstwem, przede wszystkim zagłębiowskim. Współorganizuje Zagłębiowską Giełdę Birofiliów, która w tym roku odbędzie się już po raz trzeci.
Akceptuję
x