Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Szkoła Podstawowa nr 12 w Milowicach ma już 100 lat!

20 maja widzowie zgromadzeni w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12, byli świadkami niezwykłej uroczystości bowiem milowicka placówka świętowała swoje stulecie.

Z tej okazji uczniowie przygotowali niemal dwugodzinne widowisko, do którego scenariusz napisała wieloletni nauczyciel tej szkoły, Grażyna Mańczyk – Wyderka. Wśród publiczności znaleźli się przedstawiciele władz miasta (z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim na czele), emerytowani nauczyciele, absolwenci, rodzice, lokalni działacze społeczni, sponsorzy i dzieci uczęszczające do tejże placówki oświatowej. Wszyscy zgodnie podkreślali, że byli pod wielkim wrażeniem pracy włożonej przez uczniów i nauczycieli w część artystyczną  uroczystości. Widowisko zatytułowane ,,Na krańcach dawnego i nowego”, zabrało widzów w magiczną podróż przez stuletnią historię szkoły im. Jana III Sobieskiego, w którą wplecione były najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski i świata.

IMG_2880

Arkadiusz Chęciński, fot: Jakub Kubasik

Przedstawienie pokazało szkołę widzianą oczami uczniów jak i nauczycieli, a także poruszało aktualne problemy współczesnego społeczeństwa takie jak: patriotyzm, szacunek do innych, poszanowanie tradycji czy przyjaźń. Całość została wzbogacona przez występy wokalne i taneczne uczniów, absolwentów, a nawet rodziców. Imponująco prezentował się występ szkolnego chóru pod kierownictwem pana Grzegorza Seweryna. Szkoła Podstawowa nr 12 to wyjątkowa placówka, która pozostaje wierna swym tradycjom, a jednocześnie pozostaje otwarta na nowoczesne metody edukacyjne. O wysokiej jakości nauczania świadczy uzyskanie przez nią 17 certyfikatów jakości, zarówno na szczeblu krajowym jak i europejskim. Tę nowoczesność było czuć również podczas uroczystości, która momentami zmieniała się w prawdziwą ucztę audiowizualną, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii multimedialnych, za które odpowiedzialna była pani Lidia Banach.

IMG_2907

Szkolny chór pod kierownictwem Grzegorza Seweryna, fot: Jakub Kubasik

Zwieńczeniem jubileuszu, było wręczenie przez wojewódzkiego koordynatora śląskiej sieci szkół promujących zdrowie, Tomasza WojtasikaKrajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie przedstawicielom społeczności szkolnej. Wcześniej certyfikat odebrały w Warszawie dyrektor szkoły i szkolny koordynator ds.  promocji zdrowia panie Krystyna Błażusiak i Anna Bogdanowska.

 Cała redakcja portalu życzy milowickiej szkole przynajmniej kolejnych stu wspaniałych lat.

Autor: Jakub Kubasik
Akceptuję
x