Czwartek, 22 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Sosnowiec zjednoczył siły w walce o nowe płuca dla Piotra Raczyńskiego

Piotr ma 22 lata i choruje na śmiertelną chorobę – mucowiscydozę. W ostatnim roku choroba zaatakowała płuca Piotra z całą swoją mocą. Każdy dzień Piotra to walka o oddech. Jedynym ratunkiem jest szybki przeszczep płuc, na który w Polsce Piotr nie ma szans. Może on być przeprowadzony w Wiedniu, ale jego koszt to aż 120 tys. euro. Zebranie pełnej kwoty przez rodziców i rodzinę nie jest możliwe, dlatego społeczność Sosnowca postanowiła wspomóc Piotra w zbiórce pieniędzy na jego dalsze życie.

Odbyły się już dwie akcje charytatywne zorganizowane przez Technikum Nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskie w CKZiU przy ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu. Młodzież wraz z nauczycielami przez dwa weekendy prowadziła akcję charytatywną na Górce Środulskiej. Kwestowano, grilowano kiełbaski i kaszankę. Można było także kupić zalewajkę i ciastka przygotowane przez uczniów specjalnie na ten cel. Akcję wsparli: Zakłady Mięsne Duda oraz piekarnia Maciuś.

18 lutego odbędzie się happening, który będzie zapowiedzią kolejnego wielkiego wydarzenia – koncertu charytatywnego. Tego dnia o godzinie 15:00 w centrum Sosnowca na Placu 100-lecia, popularnie zwanego „patelnią”, osoby zaangażowane w organizację koncertu wypuszczą w niebo setki balonów. Przechodniom będą rozdawane ulotki informujące o zbliżającym się wydarzeniu.

20 lutego odbędzie się jedna z większych akcji w sosnowieckim klubie Kashmir. (Zobacz w kalendarzu wydarzeń!) Jego właścicielka – Katarzyna Kidawa-Kałka – zorganizowała koncert charytatywny i wielką licytację. Dominik Borkowicz, właściciel Agencji Qlture Events mieszkający na co dzień w Sosnowcu, to także manager artystów Marty Bijan i Mateusza Ziółko, których poprosił o wsparcie podczas tego wydarzenia. Ci nie pozostali obojętni i z przyjemnością zaśpiewają podczas charytatywnego wieczoru w klubie Kashmir. Oprócz Marty i Mateusza wystąpią m.in. Kuba Matusiak, Cris’Tal, Sax i Sax Machine. Do wielkiej licytacji przyczynili się darczyńcy z Sosnowca i okolic, których wszystkich nie sposób wymienić. Są wśród nich firmy (Amica Wronki SA), pisarze (Dariusz Rekosz), aktorzy i instytucje kultury oraz przede wszystkim osoby prywatne, które przekazały na ten cel ze swoich zbiorów: płyty, plakaty, biżuterię i wiele innych rzeczy. Swoją cegiełkę dorzuciło lokalne radio Eska Śląsk, przekazując kubeczki z autografami dziennikarzy. Rzeczy, które nie zostaną zlicytowane podczas imprezy, zostaną wystawione na aukcję internetową.
Akceptuję
x